Jump to content

[98] ogólne po 15 latach przerwy

Janciowf
 Share

Recommended Posts

Witam :)

Przedstawiam Wam moje akwarium:

- szkło Aquael ecoline 70, 70x35x40 razem z pokrywą

- oswietlenie 1x24W

- filtr Aquael Turbo filter 500 professional

- grzałka ELITE submersible 100W

- termometr

Dekoracja:

- kamienie z rzeki, oczywiście zrobiona próba octowa + szorowanie oraz gotowanie

- korzeń

- kokos cały oraz pół

- tło bristol niebieski

Roślinki:

- acorus

- kabomba

- ludwigia

- nurzaniec

- żabienica

Rybki:

- 2x kirysek pstry

- 3x kirysek sterby

- 1x kirysek panda ( były trzy ale dwa zdechły, były małe jak kupiłem)

- 1x zbrojnik niebieski

- 1x zbrojnik złoty

- 4x gurami mozaikowe

- 3x mieczyk czerwony

- 13x neon innesa

- 2x kosiarka

- 2x piskorek

- 1x bojownik syjamski

Jest to moje akwarium po prawie 15 latach przerwy. Wcześniej miałem akwarium jeszcze w szkole średniej. Obecnie założyłem je na nowym własnym mieszkaniu.

Jaki to ślimak?

Po dwóch tygodniach od założenia akwarium zobaczyłem pierwsze ślimaki, 3 te pospolite powyciągałem ale tego zostawiłem bo pomyślałem , że to Helenka. Czy mam rację? Oto zdjęcie tego ślimaka.

Jak najszybciej wywal tego ślimaka, bo z jednego zrobi Ci sie plaga. SzaraMysz ;)

Zatoczek to raczej nie jest, bo zatoczek ma środek muszli z dwóch stron skierowany do wewnątrz, a temu ślimakowi robi się spirala. Dzisiaj zobaczyłem już dwa, wyciągnąłem je i zaniosę do akwarystycznego może akwarysta te ślimaki rozpozna. Ale dzięki za odpowiedzi. :)

Gurami i mieczyków raczej się nie pozbędę, bo to ulubione moje rybki, co do Kirysków to najbardziej podobają mi się Sterby, ale nie mam komu oddać Pstry i Pandę, a Sterby w Przemyślu nie kupię, bo kupiłem je w Rzeszowie, także na razie zostaną. Jeżeli chodzi o roślinność to będę zmieniał troszkę, bo kabomba mi się dziwna zrobiła tzn. łodyga zrobiła się grubsza łamie się i jest jaśniejsza taj jakby wyblakła. Tło zostawiam, bo mi się podoba a mojej żonie szczególnie. Dzięki za Wasze spostrzeżenia i pozdrawiam.

A to moje Górami