Skocz do zawartości

450 L Azja


alex16
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na koniec wakacji po przeprowadzcce na nowe mieszkanie mam zamiar złożyć akwarium 450 L , z obsadą azjatycką . Nie jestm początkującym akwarystom wiec juz jakas obsada skleciłem więc proszę o opinie o niej i w razie jakby jakies rybki do siebie nie pasowły o regulacje obsady . :D

 

Grubowarg dwubarwny x1 lub x2

Grubowarg złotopręgi x8

Kardynałek Chiński x40 ma to być główna ławica w akwarium

Bocja Siatkowa x10

Brzanka denisona x8

Pretnik Karłowaty 1x3

Wielkopłetw wspaniały x6

sum szklisty x8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Znaki na Polskie poprawię rano. Narazie piszę z telefonu.

 

Kardynałki są rybkami płynących wód chłodnych, także je sobie lepiej odpuść, chyba, że dedykujesz im zbiornik na automatykę do wytwarzania nurtu wody, i mówimy tu o jakichś 7000l/h, nie pomyliłem się w zerach.

 

Jeśli chcesz chłodnowodne ryby, to mógłbyś pomyśleć o ławicy danio pręgowanego, jakieś 70sztuk i do tego jakieś ciekawostki.

 

 

Grubowargów niesależnie od wielkości akwarium praktycznie bierze się jedną sztukę, przy naprawdę wielkich akwariach można myśleć o parze. Dodatkowo labeo niezależnie od gatunku liczymy, ponieważ będą z definicji tłuc wszystko z czerwnym znaczeniem na ciele.

 

Ogólnie to co zaproponowałeś nie mieści się nawet w ramach wspólnych wymagań do temperatury, mniejsza nawet o twardości wody :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Po za tym temperament i wielkość. Sumiki szkliste są bardzo płochliwe, myślę że szybko zasuwające Denisony, będą je onieśmielać. Kardynałki też trochę nie będą przy nich zachowywać się normalnie, ze względu że są kilka razy mniejsze.

Ja bym szedł w ten motyw:

- brzanka Denisona - 15 szt.

- bocja wytworna - 10 szt.

- danio malabarski - 10 szt.

Takim o to sposobem mamy biotop Indie, i zapełnione wszystkie partie w akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...