Skocz do zawartości

Zakładanie akwarium ziemia - żwir.


S'Sayan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka.

Zapewne ktoś sobie pomyśli, że ja niby taki doświadczony itp. jak to pisano mi nieraz, że nie wiem takich rzeczy ale wolę się zapytać na forum niż męczyć się przez cały okres kiedy będzie stało akwarium.

 

Więc sprawa dotyczy mojej 60-tki. Z obliczeń wynikało, że z ~8l podłoża otrzymam warstwę ok. 4,5cm. No wszystko było ok lecz chciałem zeszlifować gras bazaltowy i po takim zabiegu trochę się pokruszył i niektóre części zamieniły się po prostu w pył, który podczas płukania uciekł i tak też podłoża trochę ubyło.

Na dzień dzisiejszy wygląda to tak, że pod żwirem jest 1,5cm warstwa gliny+ziemia+piasek+keramzyt i przykryłem to siatką, a później owym bazaltem o ziarnach 1-5mm.

Bazaltu wyszło ok. 2,5 cm z przodu i 4cm z tyłu (licząc to co widać z z szyby ponieważ po boku jest oddzielony ziemia żwirem aby nie dotykała szyby) co daje mi warstwę 1,5cm z przodu i 3cm z tyłu (licząc od siatki, która przykrywa ziemię).

I teraz rodzi się pytanie czy to nie będzie za mało, czy taki spad może być?

Z tego co się dowiadywałem to warstwa może być mniejsza niż zalecane 4/5cm gdy się stosuję siatkę. Ile w tym prawdy to nie wiem.

 

Co o tym myślicie? Czekać do wtorku albo piątku za 2/3 paczkami żwiru czy tak jak teraz będzie ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...