Skocz do zawartości

Woda ze studni


przemo_1008
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A jest to woda przebadana i zdatna do picia?

Testy? Wszystkie popularne: ph, twardości, amoniak, no2, no3.

Prędzej jednak bym zmiękczał tą kranówkę, niż bawił się w wodę ze studni.

Kranówka wbrew pozorom jest lepsza, bo musi zachowywać pewne normy, szczególnie dotyczy to związków azotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędzej jednak bym zmiękczał tą kranówkę, niż bawił się w wodę ze studni.

Kranówka wbrew pozorom jest lepsza, bo musi zachowywać pewne normy, szczególnie dotyczy to związków azotu.

Ja bym jednak używał tej ze studni. Po wcześniej wspomnianym zrobieniu testów.Upewnić się w odpowiednim miejscu lub z ramienia wykwalifikowanego człowieka, można też oddać próbkę wody do badań laboratoryjnych. Woda z kranu jest zbyt twarda i szybko będzie wyczerpywać aparat destylacyjny jak filtr RO lub innego rodzaju kationity ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dobry pomysł ale ja bym mieszał kranówę ze źródlana ze sklepu bo ona chyba ma "lepsze" parametry.

 

Co do testów to wydaje mi się, że takimi akwarystycznymi za dużo to nie zdziałasz. Jedyne sensowne wyjście to dać próbkę do badań laboratoryjnych.

 

Kiedyś na wsi u mojej babci badali wodę i wyszło, że w studni była najczystsza. Jakie badali to nie wiem ale pewnie z rzek itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zbadać wodę w sanepidzie tylko koszt jest niemały w moich stronach badanie fizykochemiczne w granicach 120-200 zł.

 

Woda ze studni, jak jej źródła gruntowe nie mają styczności z polami i zakładami przemysłowymi to woda w nich jest najczystsza i o wiele lepsze niż w kranie.

Uwierz że kranowa jest lepsza. Woda kranowa najczęściej pobierana jest ze studni głębinowych czyli z warstw podskórnych (przynajmniej u mnie tak jest) Żadne paskudztwa tam się niedostają , jest uzdatniona przez filtrację w stacji uzdatniania no i oczywiście pod stałą kontrolą sanepidu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zbadać wodę w sanepidzie tylko koszt jest niemały w moich stronach badanie fizykochemiczne w granicach 120-200 zł.

A nie lepiej tą kasę przeznaczyć na filtr RO ? wówczas możesz sobie "regulować" parametry bądź to mieszając z kranem bądź dodając uzdatniacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zbadać wodę w sanepidzie tylko koszt jest niemały w moich stronach badanie fizykochemiczne w granicach 120-200 zł.

A nie lepiej tą kasę przeznaczyć na filtr RO ? wówczas możesz sobie "regulować" parametry bądź to mieszając z kranem bądź dodając uzdatniacze.

 

Filtra RO za tą kase raczej nie kupisz chyba że używany , a "uzdatniacze " to mit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtra RO za tą kase raczej nie kupisz chyba że używany , a "uzdatniacze " to mit.

Kupiłem nowy filtr RO3 za około 100 zł i jestem z niego bardzo zadowolony. Za około 200 zł kupisz RO4. Nie zgodzę się z tobą, że uzdatniacze to mit bo sam używam uzdatniacza do wody RO, który uzupełnia mikro elementy i podnosi KH do 3 oraz GH do 5 stopni. Dzięki temu mam w akwarium stałe twardości oraz ph. Więc utrzymiję parametry takie jakie chcę, żeby były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie może źle użyłem nazwy uzdatniacz ale tak miałem napisane na nalepce powinienem był napisać uzdatniacz do wody RO ale myślałem, że skoro rozmawiamy o wodzie z filtra RO to będzie oczywiste, że nie chodzi mi o startery czy "przyspieszacze" do kranówki :) ale już wiemy o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...