Skocz do zawartości

Południowamerykańskie 240L- wymarzona obsada.


lookacz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! W tym tygodniu planuję uruchomić zbiornik 240L(120x40x50). W podłożu jakiś substrat 2-2,5 cm + 5cm JBL Manado. Planuję nurzańce i żabienice głównie + jakiś mech, korzenie, może jakaś lawa wulkaniczna. Filtr zewnętrzny o przepływie chyba 1000l/h. Zastanawiam się czy moja wymarzona obsada to nie będzie zbyt dużo?

Chciałbym mieć:

8x południowoamerykańskie drobne pielęgniczki (kakadu, ramirez, boliwijska ew. blue electric ramirez?)

4x skalar

2x gibbiceps

3-4x bocja wspaniała

rybki w miarę możliwości poparowane

i teraz pytanie:

1. Czy to nie za dużo? A może coś proponujecie dodać/odjąć/zamienić?

2. Czy Bocja nie będzie stanowić problemu?-tak wiem burzy porządek "amazoński" :)

3. Czy mogę wziąć po 2 pielęgniczki z różnych gatunków czy lepiej wziąć dwa gatunki po 4 sztuki?

4. I czy mogę wziąć od znajomego giętkozęba?-czy nie zajdzie jakiś konflikt?

 

Wiem, że było juz sporo takich tematów ale nigdzie nie znalazłem informacji/opinii, których potrzebuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kakadu to nie ma wątpliwości-haremik. I też tak myślę, że jak wrzucę zbyt dużo różnych barw i kształtów to będzie lekko wiało festyniarstwem. Niestety start się o kilka dni opóźni, bo człowiek z którym umówiłem się na handel nie miał akurat podłoża, chociaż dwa dni wcześniej mówił, że będzie je dla mnie miał.-nie lubię takiej niesłowności ale co poradzić. Mam kilka dni więcej na zastanowienie się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

uuuu... co do bocjii się nie zgodze miałem 2 w akwa 60l ze skalarami i dorosły do ok 11-12cm trzeba mieć tylko dobre parametry wody i karmic je mięsem !!!

Siejesz głupoty.

12cm ryba w 60l? Stadna a dwie sztuki? Męczyłeś je, tak samo jak skalary.

Zresztą karłowaciały, to i tak bardzo daleko do prawidłowego rozmiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było akwa znajomej mojej mamy ja się tylko nim opiekowałem a czy one karłowaciały czy nie to wtedy jeszcze nie wiedziałem bo byłem początkującym akwarystą a one bardzo ładnie wyglądały, zresztą interesuje się bardziej Am.Pł i td.

Przepraszam za wprowadzanie w błąd ;d

 

Zaczynaj zdania z wielkiej litery.

mod.Evelyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...