Skocz do zawartości

Czy można przedawkować?


przemo_1008
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanie o nawożenie roślin...

 

Mam akwa 112l

-podłoże z jednego opakowania Aqua Substrate II+ i do tego żwirek co daje mi 5cm z przodu i 8cm z tyłu

-mam zamiar używać nawozy mikro: http://www.bajcik.pl/product_info.php?products_id=2779 i potas: http://www.akwarystyczny24.pl/easy-life ... p-994.html

dowiedzialem sie ze azot i fosfor bede mial z rybek... mam 20 gupikow, 4 glonojady, 3 kiryski

-bede swiecil 11h

-w dzien zamierzal dzialac z bimbrownia

 

moje pytanie to czy moge przedawkowac niektore mikro/makro elementy???

 

Zapomnialem o roslinach jakie najprawdopodobniej bede mial:

-moczarka

-rogatek lub kakomba

-nurzaniec

-trawka na pierwszy plan...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie to czy moge przedawkowac niektore mikro/makro elementy???

Możesz.

 

Zapomnialem o roslinach jakie najprawdopodobniej bede mial:

-moczarka

-rogatek lub kakomba

-nurzaniec

-trawka na pierwszy plan...

Te rośliny najprawdopodobniej rosły by nawet bez nawozów i w zwykłym żwirku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeśli mam te podłoże Aqua Substrate która zawiera już jakieś mikro elementy to mogę je przedawkować dając jeszcze nawóz w płynie???

 

Jeśli masz te podłoże i chcesz hodować takie roślinki jak wyżej to na razie nie podawaj żadnych nawozów. Przez jakiś czas roślinki będą pobierały składniki z podłoża, a jak rybki będą robić kupę :D to też jest dodatkowe źródło nawozu. Nawozy możesz dopiero zacząć podawać jeśli zauważysz po roślinkach, że ich potrzebują. Bo jeśli za dużo będzie nawozu to i dużo glonów będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ma to jakiś wpływ ale jeśli mając akwa 112l podłoże tylko jeden worek na 6l i reszta podłoża z żwirku to wychodzi na to że szybko mogą pobrać te mikro elementy...

czyli mógłbym podawać mikro elementy 2-3 tygodnie po wsadzeniu roślin?

 

a jeśli w podłożu nie ma makro? wiem, że azot i fosfor są z rybek a potas??? podawać od samego początku???

 

a gdybym podawał nawozy w płynie od samego początku i podmieniał wodę co tydzień (25l z 112l) to miałbym glony???

 

Poradźcie mi bo nie wiem co mam robić :/

 

dowiedziałem się ze trawka potrzebuje Fe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd osoby wyżej mają wiedzieć ile masz roślin i jak się rozwijają? To Ty masz obserwować rośliny i dodawać nawozy jak potrzeba. Narazie wszyscy piszą żebyś nie dawał nic, a Ty i tak swoje żeby dodać. To sobie dodaj jak cię to tak bardzo menczy. Tylko nie zdziw się jak zielono zrobi się w akwarium.

Kup walizkę testów to nie będziesz miał więcej takich problemów. Będziesz wiedział czego masz dużo a czego mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeśli mam te podłoże Aqua Substrate która zawiera już jakieś mikro elementy to mogę je przedawkować dając jeszcze nawóz w płynie???

 

Jeśli masz te podłoże i chcesz hodować takie roślinki jak wyżej to na razie nie podawaj żadnych nawozów. Przez jakiś czas roślinki będą pobierały składniki z podłoża, a jak rybki będą robić kupę :D to też jest dodatkowe źródło nawozu. Nawozy możesz dopiero zacząć podawać jeśli zauważysz po roślinkach, że ich potrzebują. Bo jeśli za dużo będzie nawozu to i dużo glonów będzie.

 

Widocznie nie wierz że pochniałnia te podłoże nie które pierwiastki i trzeba je podawać. Bez testów możesz wszystko przedawkować nawet stosując do zaleceń na ulotce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam akwa 112l

-podłoże z jednego opakowania Aqua Substrate II+ i do tego żwirek

dowiedzialem sie ze azot i fosfor bede mial z rybek... mam 20 gupikow, 4 glonojady, 3 kiryski

-w dzien zamierzal dzialac z bimbrownia

 

moje pytanie to czy moge przedawkowac niektore mikro/makro elementy???

 

Napiszę Ci krótko idziesz w niepotrzebne koszty.

Przy tej obsadzie ,takich roślinach i skoro dałeś podłoże nie trzeba nawozić zbiornika.

1.Przy rybach żyworodnych nie należy pędzić roślin a usuwać ich nadmiar.Tych gupików będzie tam niedługo pełno.

2.Z karmy będziesz miał wszystko nie tylko azot i fosfor.

3.To przez nawożenie i cotygodniowe podmiany podłoże ulega szybkiej biodegradacji.Podmiany powinny być dostosowane pod potrzeby ryb by redukować azotany i fosforany.

4.Walizka testów ;) dobre -skoro jesteś na początku to rób.Znając swoją kranówkę przy tej obsadzie ryb i roślin dla mnie to one, ich zachowanie jest testem (zresztą obsada tańsza od testów).

5.Moja rada ;karm ryby urozmaiconym pokarmem,usuwaj nadmiar roślin i ryb i podmieniaj wodę w razie potrzeby.

dowiedziałem się ze trawka potrzebuje Fe...

To kup sobie ferro aktiv za 5zł jak Ci nie będzie rosła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w tym problem że ja już kupiłem nawozy...

http://www.bajcik.pl/product_info.php?products_id=2779

http://www.akwarystyczny24.pl/easy-life ... p-994.html

podmieniam wodę co tydzień...

i mam już testy: pH, GH, KH i NO2

jakieś jeszcze potrzebne do roślin???

tylko że podłoże mam tylko jeden worek... Aqua Substrate II+ to jest na 6l, a podłoża mam żwirek 18l w sumie mam 24l podłoża...

używam takiego jedzenia dla ryb: http://www.bajcik.pl/product_info.php?products_id=2963

 

co mam zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...