Skocz do zawartości

Drogie ceny.


Bobix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym się dowiedzieć jakie ceny ryb i sprzętu są w waszych rejonach ;) W moim zoologicznym wydają mi się kosmiczne te ceny, zresztą patrzcie sami :

kirysy po 8 zł sztuka

pielęgniczki po 30 zł za pare :shock:

filtry minimum po 50 zł

Rośliny po 10-20 zł sztuka

 

Czy u was też są takie ceny ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna ramirezka tyle ?? Czy parka ? :D

A co do tych ryb, to w drugim zoologicznym są ceny o połowe mniejsze:

kirysy były po 3 zł, a pielęgniczki po 20 zł para :D Ale nie chodze do tego, bo mam daleko :|

Jedna,

 

Chyba sam sobie odpowiedziałeś na swoje pytania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Co za pielęgniczki,

2. Co za filtry,

3. Co za rośliny.

 

Nieprecyzyjnie zadałeś pytanie. Radzę odwiedzić w swojej okolicy wszystkie sklepy, a także zajrzeć na Alledrogo i sobie porównasz miej więcej.

 

Książki zapewne nie piszesz na ten temat, a jeśli nawet ktoś Ci poda ceny, które są na drugim końcu polski, to i tak niewiele to Ci da, bo przecież nie pojedziesz tam na zakupy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na przykład w Limanowej skalary po 2.50zł, danio po 2zł, gupiki po 3.50 zł, brzanki sum. po 3zł.

A w Zakopanem niektóre ryby/rzeczy są i 2 razy droższe tak , a roślinki tak 3 - 10 - 25 zł - zależy od tego czy koszyk, pojedynczy pęd, no i od gatunku a więc różnie jest.

 

rafikrafiki - wiem że nie pojedzie na drugi koniec Polski na zakupy, ale będzie miał porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ramirezy po 8 zł/sztuka a kakadu po 11zł/sztuka.

Kirysy nie pamiętam.

W moim sklepie(mały sklepik osiedlowy) wybor ryb jest ogromny od tanganiki po welonki czy pielęgnice pawiookie.

Widać facet zna się na rzeczy bo rybki w dobrej kondycji i ceny przystępne.

Można też zamawiać różne rybki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu trafiłem na okazje w akwarystycznym. W sklepie znajduje się akwarium 240l z roslinami na sprzedaż. Powiedziałem że potrzebuje kilka roślin tak za 20 zł. Gościu załadował mi 2 reklamówki gdyż powiedział że musi przywieśc nowe czy cos takiego ( nie rozumiałem go bo te wyglądały ok, ale nic nie odpowiedziałem). Kilka gatunków wziąłem dla siebie a resztę rozdałem. Od tamtego czasu jestem stałym klientem w tym sklepie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tytułu tematu: zależy co dla kogo jest drogie, np. tu ceny są po 1,99zł. Dla mnie te ceny nie są drogie. http://allegro.pl/nalepki-cena-i2167413728.html ;)

 

 

A jeśli chodzi o ceny ryb, to cena uzależniona jest od tego jaki gatunek i jaka wielkość. Ramirezy od 3 do 5 złotych

Jeśli chodzi o ceny roślin, to jest tak samo jak z cenami ryb. Wgłębka od 3 do 9złotych.

Jeśli chodzi np. o korzenie to zależy jaka jest ich waga i z jakiego drzewa jest dany korzeń.

Tak jest w zoologu w Kętrzynie. Czy nie jesteś oszukiwany...tak jak napisał batseq-nikt ci nie każe w danym sklepie kupować. Dla przykładu - sklep w Olsztynie w Alfie, gupiki za 9,99zł, a w realu już za 3,5 złotego. Nikt nikogo nie oszukuje-ceny są podane:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

kirysy po 8 zł sztuka

pielęgniczki po 30 zł za parę :shock:

filtry minimum po 50 zł

Rośliny po 10-20 zł sztuka

 

Czy u was też są takie ceny ? :D

Tak.

 

Tylko, że u mnie walutą jest euro nie pln. Ale cyfry takie same praktycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec powiem tak:

w sklepach małych tzn"osiedlowych" sa niskie ceny ale mały asortyment.

Tam rośliny zazwyczaj są tanie, ale mało ich, sprzetu mało wiec zachęcają ceną.

A te większe zoologi np.ZOO NATURA(krakow zakopianka) to filtry tak ze 300zł na JBL crystal profi musisz dac, rośliny 15zł koszyk, kakadu chyba 8zł,meeki 12zł,paletki 50zł ale paletki to niezbyt okazałe sa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na na marginesie, to strasznie drogie te testy ;/ Jak czytam, to do zmierzenia wszystkich parametrów potrzeba minimum 100zł ;/ Nie wszystkich chyba stać na taki dodatkowy koszt, i moje pytanie: Czy jak zaczynaliście to kupowaliście od razu wszystkie testy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...