Skocz do zawartości

kolorowe ruchliwe rybki inne niz gupiki - jakie?bojowniki ?


Pieluch78
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie! Wlasnie z 2 godziny temu do mojego krewetkarium - bez krewetek narazie ;p wrzucilem 5 gupikow samcow(akwarium dojrzewa juz przeszlo miesiac) Chce kupic jeszcze 1 zielonego gupika i styka. W kazdym badz razie naprawde pieknie to wyglada jak kazdy gupik jest inny i rybki caly czas plywaja.

 

Jak bedzie juz cala obsada roslinna, bo czekam juz przeszlo ponad 2 tygi na rosliny - ale wiadomo mrozy, napewno zdam relacje ;)

 

Mysle tez nad 2 akwarium z wiekszym litrazem - ostatnio nawet zalozylem temat czy moga byc razem raczki orange, otoski i neonki - jest to fajna opcja jednak chcialbym rozwazyc jeszcze inne i zeby to byla decyzja przemyslana.

 

Zastanawiam sie jakie sa inne rybki, ktore byc moze byly by nieco wieksze od gupikow, ale rowniez z mnogoscia barw i nie chodzi mi np. o neonki, ktore sa ladne kolorowe lecz o rybki, ktore emanuja roznymi pieknymi barwami i sa tego samego gatunku.

 

Obczajalem troche rybek i w sumie znalazlem tylko jedna, ktora jeszcze bardzo mi sie podoba tj bojownik. Czy dalo by rade np z odpowiednim litrazem miec w 1 akwarium 6-8 bojkow? Z tymze czytalem ze samce sie pogryza, wiec by byly same samice ?

 

Jakie sa inne rybki ktore by spelnialy moje oczekiwania ? Patrzalem jeszcze na pielegnice papuzie - jest pare fajnych zdjec na necie tj doslownie tecza, ale slyszlalem ze jest hybryda, sa z nia klopoty i mozna ja od razu wyeliminowac poniewaz moje akwa by mialo max 80litrow. Patrzalem jeszcze na pyszczaki - powiem ze nawet, nawet ale niewiem jakby to bylo z takim litrazem oraz to nie jest do konca to o co mi chodzi

 

Chcialbym miec np 8 bojkow lub jakiejs innej ryby, ktorej nie znam, a spelnila by moje oczekiwania i by mialy np. kolory: zolty, pomaranczowy, czerwony, niebieski, zielony itd. :) Dodatkowo do obsady jakies krewecie/raczki orange/otoski.

 

Bardzo prosze o pomoc pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ta rybke - bardzo fajna :) Jednak nie o to mi chodzi.

 

Chcialbym miec taki efekt - moze niekoniecznie az tak duzo tych rybek http://imageshack.us/photo/my-images/20 ... fishn.jpg/

 

Najlepiej jakby kolory byly jednolite i jaskrawe. Gupiki bardzo fajnie sie prezentuja - te ktore wpuscielm do akwa to: cobra, lamparci, zloty, niebieski, czerwony + za jakis czas dodam zielonego.

 

Patrzac po barwach to chyba tylko bojek spelnia to czego oczekuje - czy jednak tyle ich bym mogl miec, jest to wykonalne - aby normlanie zyly ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ta rybke - bardzo fajna :) Jednak nie o to mi chodzi.

 

Chcialbym miec taki efekt - moze niekoniecznie az tak duzo tych rybek http://imageshack.us/photo/my-images/20 ... fishn.jpg/

 

Najlepiej jakby kolory byly jednolite i jaskrawe. Gupiki bardzo fajnie sie prezentuja - te ktore wpuscielm do akwa to: cobra, lamparci, zloty, niebieski, czerwony + za jakis czas dodam zielonego.

 

Patrzac po barwach to chyba tylko bojek spelnia to czego oczekuje - czy jednak tyle ich bym mogl miec, jest to wykonalne - aby normlanie zyly ?

Bojownik jeśli chodzi o samca to góra jeden ;)

Ale możesz zrobić harem 1+4 (1 Samiec + 4 Samice)

Wtedy to akwarium min.60-70l :)

Na zdjęciu które przesłałeś są Pielęgnice Papuzie (Stworzone przez człowieka)

Myśle że do nich to akwarium min.250-300l :)

Pozdrawiam Gaweł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem w akwarystycznych i nie sa takie zarowiaste jak na necie ;) poza tym srednio mi sie podoba z wygladu.

 

Dzisiaj rano znalazlem 1 martwego gupika obok akwarium - biedaczek musial wyskoczyc, jutro ide do szklarza zeby mi zrobil pokrywe - dodatkowo zauwazylem ze rybki bardzo przestraszone i uciekaja na moj widok - tak tj jak sie kupuje rybki z hipermarketow. Wiecie moze gdzie na terenie rumi/gdyni badz kto ma gupika zielonego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...