Skocz do zawartości

[63l] ogolne bez pomysłu


andrerw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 272
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam, jeśli mogę coś poradzić odnośnie glonów. Gdy miałam z nimi problem to znajomy mi podpowiedział, że świetnym sposobem na ich usunięcie z roślin jest kąpiel w lemoniadzie...znaczy trochę ciepłej wodzy i wciskasz sok z cytryny, roślinki zanurzasz na 15-20 minut i glony zdychają ;) po włożeniu do akwa rybki się nimi zajmą, lub jeśli masz to krewetki wsuwają aż miło patrzeć. Sporo różnych glonów miałam i wszystkie po tym trafiło, oczywiście podmiany wody itp. i po glonach ;) teraz sporadycznie zielenice się pojawią, ale mam je pod kontrolą.

Po zabiegu wystarczy gloniska paluchem zetrzeć, resztę jak pisałam wetną krewecie. Tylko uwaga z delikatnymi roślinkami...blyksa tego nie przetrzymała :| Ja tak czyściłam rotalę, nadwódki, zwartkę i mchy. Właśnie na mchy to chyba najlepszy sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę, każda się przyda, ale nie jestem zwolennikiem takich jak dla mnie radykalnych posunięć. Raczej szukam przyczyny, którą w tym wypadku było zaniedbanie zbiornika i okresowy brak nawożenia. Glony pomału ustępują, poprawiłem filtracje, zmieniłem trochę dawki nawożenia i zobaczymy co z tego wyjdzie. Na razie wygląda, że idzie to w dobrym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow

uwielbiam takie busze

pozazdrościć

 

 

 

co do podłoża AS ll

słyszałem że jego jedną z cech jest długtrwałe nawożenie

czy to znaczy że po pewnym czasie tonawożenie się skończy i bd trzeba wymienić podłoże?

sry że tutaj ale nie chce kolejnego tematu zakładać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow

uwielbiam takie busze

pozazdrościć

 

Buszu niestety już nie ma.

 

co do podłoża AS ll

słyszałem że jego jedną z cech jest długtrwałe nawożenie

czy to znaczy że po pewnym czasie tonawożenie się skończy i bd trzeba wymienić podłoże?

sry że tutaj ale nie chce kolejnego tematu zakładać

Podłoże to z czasem ulega wyjałowieniu i nie będzie już spełniać tak dobrze swojej funkcji jak na początku, zawsze można wtedy je wspomóc jakimiś nawozami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe podsumowanie ;)

Akwarium 60x30x35

 

:arrow: Sprzęt

Filtracja Tetra Tec EX600

Ogrzewanie Jager 75W

Oświetlenie 1x15W T5 Sylvania Aquastar, 1x14W T5 4000K

 

:arrow: Dekoracje

- korzeń

- lignit

- Seiryu Stone

 

:arrow: Zielsko

Rotala Green, Rotala Indica, Eleocharis Acicularis, Microsorium, Anubias barteri, Cryptocoryne wendtii green, Phoenix moss, Weeping moss, Christmas moss, Flame moss,

Hemianthus callitrichoides, Limnobium, Hygrophila polysperma

 

:arrow: Fauna

15x Celestichthys margaritatus (microrasbory galaxy)

5x Otocinklus (ostoski)

xx krewetki amano, red cherry, red nose

xx Anentome helena

2x neon czerwony (4 latki, nie do oddania, ponieważ wtedy ja też musiałbym odejść ;) )

 

:arrow: Podłoże i nawożenie

Aquastubstrate II, cała linia Aquabotanique, co2 butla, easy carbo.

 

Akwarium nadal pełni funkcję doświadczalnego ;) Docelowo prawdopodobnie będzie z niego iwagumi.

Teraz pozostaje poczekać, aż się trochę rozrośnie zielsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre słowo ;)

 

Nawet nawet ale te wszystkie rurki i grzałka :) schowaj to jakąś roślinnością

Przecież trzeba trochę poczekać, aż trzeci plan pójdzie w górę, to trochę zakryje sprzęt.

 

Na razie mam problem z małym heńkiem, zasmakowały w nim krewetki, pomimo podawanego pokarmu roślinnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

No to mała aktualizacja ;) Trawnika jak nie było, tak nie ma, świetnie smakuje zarówno krewetkom jak i rybom :( Zakupiłem lepszy pokarm roślinny to trochę mu odpuściły. Glony odpuściły i powróciły do poziomu zadowalającego tzn. nitek praktycznie brak, nieduże ilości zielonych plamek na szybach, no i niestety pojedyncze małe skupiska krasnali na szczęście pomału udaje się je zwalczyć. A tu wygląd akwarium na dzień dzisiejszy, jutro przycinka lekka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...