Skocz do zawartości

Podział ziemia - żwir.


S'Sayan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka.

 

Jestem w trakcie zakładania akwarium i z tego wszystkiego zabrakło mi siatki oddzielającej ziemię od żwiru.

 

Czy gaza będzie dobra? Doszedłem do wniosku, że będzie w 100% bardziej czysta niż siatka budowlana.

Ma trochę małe oczka ale wydaje mi się, że to jest dobre ponieważ ziemia nie wypłynie, a jak przebiję ją penseta czy później korzenie roślin to ona się rozszerza bez problemu.

 

Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaza po jakimś czasie rozłoży się. To plus a zarazem minus

 

Kolejny zasadniczy minus na pewno gaza będzie wychodzić na powierzchnię. Sama z siebie lub przez to że zaczepią się o nie korzenie.

 

Każdy bierze najczęściej wspomnianą siatkę ogrodową i nie narzeka

Podaje cytat z książki Diany Walstad znanej zapewne osobom interesującymi się low-techami

 

Wysypuję dno akwarium suchą glebą na wysokość 2,5cm - 4 cm. Następnie przykrywam ją warstwą żwiru, tak by miąższość podłoża wynosiła około 5 cm .... Przed założeniem akwarysta może sprawdzić glebę, przeprowadzając "test butelkowy" Ja wsypuję 1/2 kubka gleby do szklanego słoja, przykrywam taką samą ilością żwiru i ostrożnie wlewam wodęm tak by nie zniszczyć warstw. Wszelkie zmętnienie wywołane problematyczną glebą powinno być widoczne najwyżej przez dzień lub dwa.

Ja kiedy miałem Low techa dałem grubszą warstwę żwiru, nie było pylenia. Podobny efekt uzyskasz poprzez danie siatki ogrodowej z tą różnicą że będzie to estetyczniej wyglądać, ponieważ będziesz mógł nasypać mniej żwiru niż w pierwszym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...