Skocz do zawartości

Cyfrówka kompaktowa do 400 zł.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem. Styczność z aparatami jak na razie miałem niewielką. Co za tym idzie niewiele o nich wiem ;D

Jednak przyszedł ten czas kiedy bez chociaż prostej kompaktówki się nie obejdzie. Aparat, który planuje zakupić będzie używany bardziej do fotografowania akwariów i przedmiotów na allegro. Trochę poczytałem na temat parametrów aparatów przejrzałem parę aktualnych rankingów. Jednak bez Waszej dobrej rady się nie obejdzie.

 

http://www.chip.pl/ranking/foto-video/a ... kompaktowe

 

Chcę zakupić aparat o możliwe jak najlepszych parametrach do celów wspomnianych wyżej, do 400 zl ;)

 

Myślałem głębiej nad:

 

Panasonic Lumix DMC-FS16

Sony DSC - W530B (najbardziej skłaniam się do tego)

jak i jeszcze myślałem nad paroma Samsungami lub popularnymi Nikonami Coolpix

 

Jakieś sugestie ? odnośnie parametrów ? inne propozycje ?

 

Doświadczenia z aparatami żadnego nie mam dlatego opieram się na tym co kupuje "tłum" :)

i jeszcze jedno, chcę w miarę możliwości żeby w aparacie można było parametry robienia zdjęć ustawiać bardziej ręcznie,

bo akurat jak mi wiadomo często w kompaktach dla wygody klienta daje się gotowe opcje do cykania fotek.

Będę bardzo wdzięczny za okazaną pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź też tak się właśnie zastanawiałem nad tym by wziąć coś z mniejszą matrycą. Gdzieś właśnie wyczytałem że często nabiera się ludzi na Megapixele w aparacie których duża ilość nie ma odzwierciedlenia w jakości zdjęć a nawet przy słabym sprzęcie jak tani kompakt szkodzi. Zaraz zobaczę Samsungi podam parę modeli i zasugerujecie który wybrać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...