Skocz do zawartości

Wymiana akwarium na większe mały problem z pokrywą i oświet?


rafikrafiki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam baniaczek o wymiarach 100x40x50, na wiosnę zamierzam wymienić go na zbiornik o wymiarach 120x50x50. Tylko jest pewien problem. Zamierzam pozostawić pokrywę od tego starego, trochę ją potnę, aby po części się dopasowała do nowego akwarium. Z tyłu nadsztukuję ją aby zakrywała zbiornik, natomiast z prawej strony pozostanie 20 cm otwór, nad którym zamieszczę dwie lampki Aquaela, każda o mocy 11W. Pochodzą one od krewetkarium.

 

Pokrywa jest standardowa, kupiłem ją razem z akwarium. Zamontowałem do niej dodatkowe oświetlenie, czyli razem wychodzi:

2x30W T8 (6500k) + 2x39W (6500k i 8500k) T5 + te dwie lampki po 11w, (6500k i 8000k) które dodam do nowego baniaczka.

 

Nowy zbiornik będzie miał 300l i zastanawiam się czy to będzie dobrym rozwiązaniem. I czy oświetlenie będzie wystarczające. Co o tym sądzicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roślinki raczej od mało wymagających do średnio. Myślałem o tych bardziej wymagających, ale chyba sobie odpuszczę i te które obecnie posiadam przesadzę do zbiorniczka który umieszczę na oknie. Mowa oczywiście o małym heńku, lileapolis i glossostigmie.

 

Co do starego to jeszcze nie wiem. Albo zrobię zimne, albo odsprzedam szwagrowi, który zastanawia się nad powiększeniem zbiornika.

 

A nie lepiej zrobić pokrywę pcv samemu i przerzucić do niej oswietlenie.

Raczej odpada, ale przemyślę to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz rację, z tym wyglądem to może być beznadzieja. Tak sobie myślałem i zastanawiam się jaki byłby koszt wykonania takiej pokrywy samemu (oczywiście kupując materiały). Zrobiłbym ją z materiałów które posiadam w domu, ale muszę dobrze to przemyśleć bo jak spapram to w ogóle wstyd będzie na to patrzeć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.retez.pl/index.php

Zalukaj tutaj i wiedz że cena płyty nie jest już taka wysoka.

Jest tam fajny program który policzy ci wszystkie wymiary,wiec podajesz je firmie która tnie płytę na wymiar.Otrzymujesz gotowe elementy.

Całość skręcasz do kupy i masz super pokrywę.

 

Dzięki za linka, na pewno się przyda. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...