Skocz do zawartości

Chory Gupik, leży na dnie oraz pływa pionowo.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam problem z głupikiem ma on ok. 1 roku problem polega na tym, że już jakiś czas temu wydawało mi się, że odpoczywał na kamykach, polegało to na tym, że pływał normalnie i chwilę się kładł na kamykach.

 

A ostatnio od wczoraj (przedwczoraj może) gupik pływał w takim pionie przy górze wody, wyglądało na to jak by go wypychało do góry, nawet kilka razy zrobił z 2 obrony w takiej pozycji jak akrobata :), zauważyłem że również posiada większy brzuszek (tzn.: nie wiem jaki miał wcześniej, ale teraz ma taki dosyć duży) oraz teraz za bardzo nie chce, albo nie może podnieść się ku górze, ale rano pokarm jadł normalnie i teraz cały czas leży na kamyczkach i jak się do szyby dłoń przystawi to podniesie się na ok. 2-3cm i znowu opada..

 

Występuję to tylko u niego, wcześniej kupiłem Neony Innesa (u nich tego nie ma).

Czym to może być spowodowane, starością (kupiony był w Maju 2011r), czy może najadł się za bardzo (mam narybek, normalnie w akwarium, bez żadnych kotników itp), czy może jest to choroba, jeśli tak to czy da się ją wyleczyć ?.

 

Akwarium: ok. 60L (netto 50L)

Temp ok. 24-27*C - zależy od pory dnia (grzałka ustawiona na 25*C)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...