Skocz do zawartości

AquaMedic Plant Grow 24W


Norbiz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam baniak profilowany ok 102 litry a w nim standardowe oświetlenie 2x18w t8, zamówiłem części do dołożenia 1x24W t5 i zastanawiam się teraz na świetlówką. Te które są tam obecnie to jakieś zwykłe, najzwyklejsze świetlówki dające ładne jasne światło i tyle o nich wiadomo, bo przy zakupie tego promocyjnego zestawu żadnych informacji nie otrzymałem a opis na rurkach też ogranicza się do podania ilości W.

W baniaku na razie zaczynają się rozrastać takie 2 zestawy roślin na 3 plany i na razie to widzę głównie wysyp dębówek meksykańskich, które to już 4szt. musiałem przycinać a na przedzie te maluchy naprawdę mizernie rosną, postanowiłem im pomóc i kupić świetlówkę typową pod rośliny, mój wybór padł na AquaMedic Plant Grow 24W T5 mogę ją nabyć na miejscu za 45zł, więc cenowo to chyba nie jest najgorzej. Problem w tym że sam dobrze nie wiem czego szukać to zielony jeszcze jestem :(

 

Czy używacie tej świetlówki i czy ona naprawdę wspomaga wzrost roślin czy to tylko marketing?

 

moje roślinki to:

Marsylia Kolczasta

Hedyotis salzmannii

Języcznik australijski (Glossostigma)

Hemianthus micranthemoide

Hydrokotyle nerkolistne

Rotala rotundifolia

Shinnersia rivularis

Hygrophila polysperma Rosanervig

Ludwiga repens

Flame moss

Pheonix moss

Creeping moss

Mini Java moss

Stringy moss

Pelia

 

ps. wszystkie ww roślinki wystartowały i wolniej bądź szybciej rosną, pojawiają nowe listki itd za wyjątkiem tego wątrobowca Pelia, przywiązałem u podstawy takiego niedużego odłamu korzenia jak inne mchy ale nie widzę żeby się rozrastał się - czy robię coś nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetlówka faktycznie jest stworzona specjalnie dla roślin, w tym celu ma zwiększone widmo w zakresie fal czerwonych i niebieskich co teoretycznie powinno pozytywnie wpływać na proces fotosyntezy ;)

Miałam kiedyś pelię i ona dosyć wolno rośnie więc musisz uzbroić się w cierpliwość ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...