Skocz do zawartości

Skalar


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam dość dziwny problem ze swoim Skalarem. Ryba od ponad tygodnia bardzo dziwnie się zachowuję. W pierwszym etapie swojej chory przestał jeść i leżał jedynie bokiem, wolno oddychając. Po podaniu antybiotyku CMF, który polecił mi Pan w zoologicznym ( w cale się nie zdziwie jeśli dał mi błędny lek) skalar zaczął jeść i pływać - lecz niestety nadal upada na bok i leży. Nie wiem co mu dokładnie dolega ale pojawiły się dziwne narośla obok płetw i stracił trochę koloru w zakreślonym na zdjęciu miejscu.

 

Co może mu się dziać?

 

Dane zbiornika:

1.zbiornik 160 l

2. temp wody 26 stopni, parametrów nie znam

3. oświetlenie, jedna 18 W świetlówka,

4.obsada: 1 skalar, 3 molinezje, 2 kirysy, 2 bocje, 1 glonojad, 4 neonki ( dodane po tym jak zachorował skalara)

5. rosliny: niskie z dużymi liściami ( nie znam nazw)

6. ryby karmione są 1 raz dziennie pokarmem mrożonym i raz suchym w płatkach

7. Woda podmieniana jest w 30% raz w tygodniu.

 

Z góry dziękuje za pomoc,

Pozdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narośla tak jakby były z waty - na początku stał się dziwnie spokojny. Później przewracał się na bok i wolno oddychał. Po wlaniu antybiotyku zaczął jeść i w miarę sie poruszać. Aktualnie reaguje na wrzucane jedzenie, je normalnie natomiast większość czasu leży na boku. Czasami popływa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój skalar prawdopodobnie cierpi na chorobe aksamitną i zatrucia.

 

Choroba aksamitna:

 

-OBJAWY:

a)żółtobiaławe punkciki na skórze, mniejsze niż w przyapdku ospy rybiej, sprawiające wrażenie aksamitnego meszku.

 

Choroba zatrucia:

 

-OBJAWY:

a)pływanie do góry brzuchem, częste próby zaczerpnięcia powietrza z atmosfery, silnie zaczerwienione skrzela, wyblakłe barwy.

 

Czy coś z tego pasuje do tych objawów???

Jeśli tak to napisz, a my pomożemy Ci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź - Skalarek nie pływa do góry brzuchem, generalnie do jedzenia podpływa normalnie. Po kilkunastu sekundach męczy się po czym spada na dno na bok. Meszek ma jedynie pod płetwami i jest żółty. Jeśli chodzi o objawy zatrucia to niestety nic mi nie pasuje. Nadal ma ładny czarny kolorek tylko w jednym miejscu zaznaczonym na zdjęciu ma lekkie przetarcie. Wydaje mi się, że może to być spowodowane częstymi upadkami na kamieniach.

 

Z góry dziękuję za pomoc i prosiłbym o poradę jak ewentualnie mogę mu pomóc. Spróbuję wszystkiego żeby go uratować :(...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...