Skocz do zawartości

[240 L] Ogólne ze Skalarami. Aktualizacja 08.10.2012 str 3 !


Heroin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wymiary - 1200 x 400 x 500 mm

Oświetlenie - Narazie brak, w drodze: 30W SYLVANIA GROLUX 8500K + 30W Jakaś zwykła 6500 K

Podłoże - Piasek i Aquasubstrate II+

Ogrzewanie – EHEIM JAGER 200W

Filtracja - JBL Cristal Profi e901

Dekoracje - Korzenie i kamienie, jak się skończy ta epoka lodowcowa to pójdę po więcej korzeni

 

 

Flora

- Microsorium Windelow

- Nurzaniec

- Jeszcze jakaś jedna (lewy przedni róg)

 

 

Fauna

- 30 x Neon Innesa

- 6 x Grubowarg Syjamski

- 1 x Skalar

 

Nie mam pomysłu co z dalszą obsadą, zastanawiałem się nad 4 x Skalar Manacapuru, teraz mi bardziej w stronę łatwiej dostępnych kolorowych skalarów. Może jakieś inne propozycje ?

 

PS wiem, muszę zrobić tło, lepsze zdjęcia jak dostane czarny brystol na tło / uzupełnię obsadę / dostanę w ręce aparat.

Kupić więcej roślinek też mam w planach.

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się, czy nie planujesz jakiś rygli dla tego stojaczka/szafki, bo obawiałem się, że może ta szafka popłynąć... złożyć się, ale widzę, że jest sporo półek i chyba nic się nie stanie, chyba jest dość mocna.

Co jeszcze planujesz i ile?

Dorzuciłbym jeszcze jakieś skalary, a jeżeli ich nie chcesz, to neonów bym dorzucił i zbrojnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gurolsky folklor Te półki pod stojakiem na akwarium to lipa jest, one w ogóle nie wzmacniają konstrukcji ( nie mają kontaktu ze stojakiem ), ale w rogach między nóżkami a kątownikiem trzymającym blat są takie blaszki trójkątne one to trzymają bardzo mocno. Planuje tam skalary tylko nie wiem czy Manacapuru czy kolorowe jakieś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, po miesiącu oczekiwania do mojego akwarium wreszcie zawitała reszta obsady, roślinki też trochę podrosły i była mała zmiana w aranżacji, w planach wybrać się po korzenie i obsadzić nimi prawą stronę akwarium oraz dodać szyszek olchy i liści dębu.

 

Aktualna obsada to:

* 6 x Skalar

* Około 30 x Neon Innesa

* 6 x Grubowarg Syjamski

 

No a teraz to na co wszyscy czekają zdjęcia:

 

Widok ogólny:

Dołączona grafika

 

Środek:

Dołączona grafika

 

Prawa strona:

Dołączona grafika

 

Platynowa Rybka:

Dołączona grafika

 

Manacapuru (miały być same takie, ale tak jakoś wziąłem też kolorowe):

Dołączona grafika

 

Czarna Rybka:

Dołączona grafika

 

Rybkowa ferajna:

Dołączona grafika

 

Dwa Manacapuru razem ( nie widać pasków bo nie są jeszcze dość wyraźne no i nie umiałem robić zdjęć z wyłączoną lampą :/ ):

Dołączona grafika

 

Kolorowa Rybka z Czarną Rybką:

Dołączona grafika

 

Julian ( terrorystka goni nowe rybki do nurzańca :/ ):

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up myślałem nad tym, ale akwarium stoi na środku pokoju i z odsłoniętym tyłem wygląda to lepiej (jeśli popatrzy się na całość pomieszczenia). Aranżacji nie mogę zrobić jednak dwustronnej bo 400 mm szerokości to trochę mało na takie rozwiązanie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Isirdo właśnie nic, ale najśmieszniejsze jest to ( tu mnie wszyscy spalą żywcem, ale czekam na kasę dlatego tak to wygląda ) że jedyne światło z jakim to akwarium ma styczność to światło dzienne + wieczorami lampka nocna z żarówką OSRAM DULUXSTAR 15 W. Myślę że to przez Aquasubstrate II+ + roślinki są mało wymagające + są z mojego starego akwarium a tam miały naprawdę trudne warunki do wzrostu ( mało światła + zwykły żwirek ). Teraz rozsadziłem roślinkę z prawego przedniego rogu w piasek i zobaczymy co z tego wyjdzie. Parametrów wody niestety nie podam bo u mnie w sklepie nie maja takich cudów, muszę zamówić :/ a może tu tkwi sekret.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KubaWe najmniejszy ( Kolorowa Rybka ) to taka pływająca pięciozłotówka, Platynowa Rybka jest tylko odrobinę większa od niej, Manacapuru oba i Czarna Rybka mają razem z pletwami około 8 cm, Julian razem z płetwami około 12-13 cm.

 

Dziękuję wszystkim za miłe słowa, łechtacie moją próżność : ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie, po dłuższym czasie niż zamierzałem wracam tutaj aby podzielić się z Wami nową porcją zdjęć z mojego akwarium. Aranżacja przeszła gruntowną zmianę: pojawił się nowy korzeń, wyleciało kilka kamieni jedna roślina zmieniła swoje miejsce przez co akwarium stało się bardziej "typowe". W obsadzie prawie bez zmian doszła jedna Ramireza ( zamierzam jej dokupić drugą ) oraz skalary zaczęły zmniejszać liczbę Neonów ( naliczyłem około 15 na dzień dzisiejszy ), co się rybek jeszcze tyczy skalary gdy nie jedzą Neonów dobierają się w pary, na tą chwilę Czarna Rybka (samiec) wybrał za swoją partnerkę Juliana (samica) i razem przystępują do tarła goniąc inne rybki z dala od gniazda ( ikrę zjadają same tak po 2 dniach przykładnego opiekowania się nią ). W sprawie światła odpuściłem świetlówki i zdecydowałem się na kilka diod o jasnym, "szpitalnym" kolorze ponieważ rośliny i tak ładnie mi rosną bez specjalnych świetlówek na które teraz nie mam kasy. No to zdjęcia ( są jakie są ale operator aparatu się uczył i sam musiałem działać ):

 

Tak akwarium widzę gdy wchodzę do pokoju:

Dołączona grafika

 

Tak gdy stanę z przodu akwarium:

Dołączona grafika

 

Prawa strona:

Dołączona grafika

 

Lewa strona:

Dołączona grafika

 

Lewa strona trochę inaczej:

Dołączona grafika

 

Widok ogólny na przód akwarium przy wieczornym świetle ( na żywo wygląda bardziej wieczornie ):

Dołączona grafika

 

Widok na prawą stronę z góry ( bo lubię takie ujęcia ):

Dołączona grafika

 

Widok na lewą stronę z góry ( yeaaa doświetlanie telefonem ):

Dołączona grafika

 

Całe akwarium z góry ( niewyraźne :/ ):

Dołączona grafika

 

Zdjęcia obsady zrobię ( no dobra, nie ja zrobię ) po weekendzie to dodam bo mi się rozmazywały rybki jak robiłem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zdjęcia rybek:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

http://images39.fotosik.pl/1534/95c7dd8215ae8d39gen.jpg

 

http://images42.fotosik.pl/373/f24d687f4dc2a207gen.jpg

 

Tu mam pytanie: to samiec ? :

 

http://images46.fotosik.pl/1545/9bf563fff0f13767gen.jpg

 

http://images40.fotosik.pl/1580/58f8ba9f25ee5803gen.jpg

 

http://images41.fotosik.pl/1533/2694db87ef059f2cgen.jpg

 

Zachęcam do komentowania i doradzania, jestem ciekaw co byście zrobili z tym tym : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam ponownie, w akwarium w sumie bez zmian, z obsady po zmianie pokarmu i prawdopodobnie w skutek tego zniknęły 3 Skalary, doszła jedna Ramireza. W obecnej aranżacji nie podoba mi się nic i planuję przewrócenie wszystkiego do góry nogami + dodanie roślin pływających po tafli wody ( już by były, ale nie mają w sklepie ). Bardzo wszystkich zachęcam do komentowania i oceniania.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mały update, w planach wyhodować coś na tafli ( była rzęsa ale skalary zjadły :/ ) i zrobić prawą stronę w klimacie lewej, wrzucić liście dębu, może jakieś olcho-szyszki ( ale malutko, kilka zaledwie ). Dodałem pasek led o zimnym białym kolorze, wygląda super, ale trudno oddać to na zdjęciu ( bo długie naświetlanie się mi ustawia i rozmazane zdjęcia wychodzą ) najbliżej tego jak to wygląda zdjęcie pierwsze i ostatnie, drugie z dodatkową lampką w rogu pokoju, pozostałe dwa z lampą z aparatu. Czekam na opinie, dla mnie jest to pierwsza aranżacja która mi się podoba ( do doszlifowania, ale w dobrą stronę idzie ).

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Tył:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skalary wydają się być przestraszone.

Nie wiem czy to wina zdjęć, czy po prostu często coś robisz w/przy akwarium.

 

Ogólnie, baniak bardzo fajny. Jedyne co bym dodał to jakieś rośliny o szerokich liściach dla skalarków, żeby im bardziej oddzielić rewiry. Mimo to bardzo pozytywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...