Skocz do zawartości

100L Gatunkowe


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .. ponieważ niedługo będę mieć akwarium 200L i chce do niego przenieść rybki z mojej 100 a z 100 zrobić akwarium gatunkowe i tu nasuwa się moje pytanie... co sadzicie o obsadach które wymyśliłem ?

 

Obsada1 : 5-6 Gurami Czekoladowe

kirysek karłowaty

 

Obsada2: 2x p.Mekka

 

Obsada3: ???x Naskalnik

wystrój akwaria był by w przypadku gurami "pół BW" a w przypadku Mekk całe BW

 

oczywiscie jak stan finansowy nie pozwoli to akwarium nie będzie .. a przynajmniej pare miesięcy po załorzeniu 200L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelhodowca

Naskalnik to Tanganika więc czemu wystrój BW? Gurami czekoladowe to też nie z BW. Meeki też nie BW ale już bardziej pasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze... czytaj ze zrozumieniem.... napisałem ze w przypadku gurami WYSTRÓJ BĘDZIE POŁ BW.... tu chodzi o estetyke ze mało roslin chce a troche wiecej korzeni ... a co do naskalnikow to nie napisałem ze chce Bw przy nich wiec... 1.czytaj z zrozumieniem potem pisz.... pozdrawiam .... moze ktos cos powie co mi sie przyda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelhodowca

a w przypadku Mekk całe BW

Przyznaję się do błędu :) Oczywiście wystrój pod kątem możesz zrobić.

Mekka nie pochodzi z BW, ale nawet pasuje do tego biotopu.

Dodał bym jeszcze ławice neonek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelhodowca

W 100l spokojnie para meek może być. Jeśli kupisz mniejsze meeki (nie mówię o bardzo małych) a neonki będą takie większe to nic nie powinno się stać. Proponuję tak:

2 meeka

15-20 neon

6-8 kirys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelhodowca

Myślę ze to trochę "smutno" będzie.

Może bocje (ale nie wspaniałe) albo otoski.

 

Albo jakieś małe pielęgniczki np. agasiza... lub prętniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyraźnie pisze ze chce akwarium gatunkowe. Wiec po co neony?

A może harem pielęgniczek Agassiza? Albo para księżniczek z Burundii?

Bedziesz mial przynajmniej uciechę z hodowli. Szczególnie księżniczki lubią się mnożyć, przy czym ustanawiaja sobie bardzo ciekawą hierarchię w rodzinie. Poczytaj o nich troche - mnie bardzo intrygują te rybki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NirwAniu Dziękuje za ciekawą lekturę... rzeczywiście ciekawe te ich zachowania... ponieważ do gatunkowego jeszcze trochę czasu jest więc wysłucham też innych propozycji

pielęgnic

pyszczaków

stada jakiś wiekszych rybek...

pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mógłbym sie dowiedzieć cos na temat tych rybek?

Oczywiście że możesz się dowiedzieć http://www.google.pl ;)

a mogłbys być milszy??? w google rózne są inforamcje a chce dostac od kogos kto sie na tym naprawde zna i pytanie było skierowane do użytkownika o nazwie Danielek.... wiec sie nie wymądrzaj z tym google bo jestes załosny... do widzenia... :roll: a Ciebie Danielek prosiłbym o takie najwazniejsze dane .. czyli jak bys mógł napisać to chciałbym wiedziec .. do ilu rosną te gatunki,jakie ph,jakie pokarmy przyjmują oraz czy te rybki są naprawde ciekawe

edit: sorry ale na serio nic nie znam sie na tych rybkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mówiac mi "google" nie pomagasz... sam wiesz ze w google jest duzo sprzecznych informacji ... myslisz ze nie szukałem ? kiedys kiryska znalazłem jako bocje... kardynałka jako razbore... gurami jako rybe pielęgnicowatą .. a tetre jako rybe z rodziny pirani oO.,.... jak chcesz pomuc to mozesz mi podac linki z google z prawidłowymi informacjami bo jak juz mówiłem wczesniej malawi,taganika itd to jeszcze tego tematu nie przerabiałem i jestem zielony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pytania to nie są duże rybki , dorastają do 4 -6 cm max, agresywne, pH powyżej 8, wystrój akwa to pasiek i muszle , moga być winniczka. Oczywiście mięsożerne czyli mrożone pokarmy, żywe krewetki, narybek gupika.

 

Możesz zacząć od łatwiejszych muszlowców dostępnych w prawie każdym sklepie, te możesz kupić w tan mal, oczywiście odłów ew. F1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...