Skocz do zawartości

Zainstalowany filtr zewnętrzny rybki zdychają


Rekomendowane odpowiedzi

kupiłem filtr zewnętrzny 600l/h AQUA NOVA. Mam akwarium ok. 60l. Po zainstalowaniu filtra w ciągu 3 dni zdechły wszystkie Molinezje i Kosiarka. Zostały mi 2 skalary i glonojad, rybki te zachowują się dziwnie, brak im apetytu nic nie jedzą. Co się mogło stać. Filtr oprócz gąbki ma 2 warstwy filtracyjne - węgiel aktywny i ceramikę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem filtr zewnętrzny 600l/h AQUA NOVA. Mam akwarium ok. 60l. Po zainstalowaniu filtra w ciągu 3 dni zdechły wszystkie Molinezje i Kosiarka. Zostały mi 2 skalary i glonojad, rybki te zachowują się dziwnie, brak im apetytu nic nie jedzą. Co się mogło stać. Filtr oprócz gąbki ma 2 warstwy filtracyjne - węgiel aktywny i ceramikę.

A miałeś wcześniej jakiś filtr?

Wyciągnij węgiel ponieważ bardzo wyjaławia wodę.

Wyczyściłeś wkłady zanim podłączyłeś filtr?

 

Jaki litraż?

Mam akwarium ok. 60l. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium kupiliśmy synowi na gwiazdkę 2 lata temu. Było wyposażone w filtr wewnętrzny. Niestety jak to z dziećmi bywa ja musiałem się zająć opieką nad akwarium. Z braku czasu akwarium podupadło, potem popsuł się filtr. Pomyślałem sobie jak kupię filtr zewnętrzny to rzadziej będę musiał podmieniać część wody. Niestety klapa. Co z tym węglem może faktycznie wyjąć go z filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zepsuł się stary filtr. Flora bakteryjna na jego wkładach szybko obumarła, zresztą pewnie go nie zostawiliście i tak w akwarium, ani tym bardziej samych wkładów. Daliście nowy, czysty biologicznie filtr. Parametry wody, a dokładniej poziom związków azotu skoczył. Ryby się pozatruwały produktami własnej przemiany materii. Nic dziwnego w tej sytuacji nie widzę.

 

Na razie głodówka u ryb.

Podmień 50% wody.

Potraktuj to też jako okazję do zmiany tragicznie niepoprawnie dobranej obsady.

Fajnie byłoby kupić testy na związki azotu, nie działałbyś po omacku.

Do dwóch tygodni sytuacja się unormuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część wody wymieniłem, węgiel z filtra usunąłem rybki noc przeżyły. Moje pytanie kiedy i czy w ogóle węgiel aktywny ma wrócić do filtra. Dodatkowo jakie rybki mogą być ze Skalarami.

Jak będziesz chciał "odkazić" wodę. W normalnych warunkach się go nie stosuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Minęło już 10 dni od feralnego montażu filtra zewnętrznego, a Skalary dalej nic nie jedzą. Glonojad skubie sobie po trochu glony, jednak nie jest już taki aktywny jak kiedyś. Co mam zrobić, jak mogą długo wytrzymać ryby bez jedzenia. Gdy wsypuję odrobinę pokarmu to skalary się go boją, widocznie coś im na mózg padło po dawce węgla aktywnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...