Skocz do zawartości

Akwarium 20l. Shrimp set


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak wyżej zaznaczyłem chciałbym założyć sobie zbiorniczek Shrimp set 20 firmy AQUAEL. Nie jest to dla mnie początek z akwarystyką, chciałbym jednak by ten projekt był omówiony od początku do końca, chcę, żeby to nabrało oka:

-OŚWIETLENIE- posiada lampkę oświetleniową 11W, w przeliczeniu na litr wody wychodzi 0,55W, normalnie chyba powinno wystarczyć ale czy na pewno?

-PODŁOŻE- zależy mi na profesjonalnym podłożu, czy znacie jakieś które mogłoby przyspieszyć wzrost roślin i miałoby optymalnie długie działanie? Całość chciałbym zasypać drobnym piaskiem.

-ROŚLINNOŚĆ- akwarium chciałbym podzielić na trzy poziomy wielkości roślin. Na samym przodzie trawniczek, w środkowej części na wielkim korzenie mchy, na samym tyle wysokie roślinki które zasłoniłyby osprzęt, czy mógłby ktoś dobrać mi odpowiedzi roślinki, takie którym wystarczy też oświetlenie 0,55W/1l. wody.

-NAWOŻENIE- skoro i roślinki, nie będę używał co2, jakie potrzebne mi są nawozy, czy także będę potrzebował węgla w płynie?

-RYBKI- czy do tak małego zbiornika, oprócz krewetek mógłbym wpuścić max. 5 rybek tj. Razbora Galaxy, mała ryba więc?

 

Dziękuje za wytrwałość i w miarę możliwości proszę o szybką poradę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OŚWIETLENIE - jak najbardziej prawidłowe

PODŁOŻE - poleciłbym Ci JBL MANADO ( z doświadczenia wiem że to dobre podłoże)

ROŚLINNOŚĆ - to już musisz sam wybrać co Ci się podoba

NAWOŻENIE - na początek makro i mikro + Aqua Art Carbo ( u mnie to spisuje się bardzo dobrze)

RYBKI - a może może bojownik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RYBKI - a może może kilka neonów

Może jeszcze by tam gurami i skalara wpakował?

Simulansy nadają się do małego akwarium, ale nie kostki 20L..

 

Jeśli chodzi po podłoże jest dużo lepszych opcji od manado. Jeśli chcesz to przysypać piaskiem to możesz użyć JBL Aquabasis lub Acti Substrate.

Ja stosowałem Aquatic Nature Pro Soil i byłem zadowolony. W przyszłości jak będę zakładał krewetkarium raczej użyję takiego samego podłoża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...