Jump to content

Właściwości wody

TATOS
 Share

Recommended Posts

Witam , mam akwarium 100L , filtr kubełkowy (1,5 miesiąca) , rośliny plastik , napowietrzanie jest ok. . Od paru dni zauważyliśmy że ryby pływają na górze akwarium, w sklepie kupiłem papierki testowe JBU Easy Test 6 in 1 . Wskazania :

NO3 = 100

NO2 = 5

GH = >21

KH = 10

pH = 7,6

Cl2 = 0,8

Proszę o poradę co jest nie tak , ze wskazań widzę co jest pow. normy , ale tak z Polskiego na nasze . Co zrobić i jak poprawić.

podmianę zrobiłem i wtedy zauważyliśmy że ryby zaczęły pływać normalnie czyli po całym akwarium , niestety tylko dzień tak było. Ryby :

molinezja - 6 szt.

glonojady - 10 małe , 4 spore

zbrojniki lamparcie - 2 szt (32cm.)

sum rekini - 2 szt.

brzanki purpurowe - 3 szt.

gupiki - dużo

odmulam co 2-3 tyg.

woda z kranu

Przede wszystkim poprawić obsadę i mniej karmić. Tyle ryb w akwarium produkuje straszne ilości odchodów. Do tego większość nie nadaje się do tej pojemności. Jakie to są glonojady? jak nie wiesz to wrzuć zdjęcie bo przydałoby się ustalić co oddać.

Wczoraj podmieniona została woda i odmulone dno . Po dolaniu wody RO ryby zaczęły pływać po całej głębokości . Dzisiaj zaczynaja pływać znowu pod powierzchnią. Zbadałem wodę wypływającą z filtra :

NO3 - 10

NO2 - 0

GH - 20

KH - 6

pH - 7,4

Cl - 0

Wychodzi mi że coś jest nie tak w akwarium , nie chce mi się wieżyć że to z powodu ryb które są w tym akwarium były już od dawna.

Coś podwyższa mocno NO3 i GH .