Skocz do zawartości

Choroba platki koralowej


Rekomendowane odpowiedzi

Otóż mam dziwny problem. Dziś zauważyłam u mojej Platki koralowej dużą białą plamę na ogonku, ma też troszkę tak jakby (ale nie dużo) lekko białawy brzuszek. Mój znajomy któremu ostatnio dałam kilka tych Platek też narzeka, że ma coś podobnego u swoich Platek. Jego platki mają plamę na grzbiecie i ogonku. U mnie takie coś ma tylko ta jedna, której zdjęcie wstawiam poniżej.

 

Oto dane z mojego zbiornika 54L (co mierzyłam):

Ph- 6,5

temp.- 27*C

Obsada:

8x bystrzyk amandy

4x zwinnik blehera

(któreś z nich oddam wktótce, bo muszę mieć 1 stado)

2x bojownik (parka)

i 6x kirysek pstry

 

Rybka chętnie je, robi zdrową kupę (jak widać na fotce) i ogólnie w zachowaniu jest jakby była zdrowa.

A oto fotka rybki zarażonej. Co to jest? Jak to leczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestto puchlina wodna.

Musisz kupić odpowiednie preparaty od puchliny wodnej i opdpowiednio je zastosować.

Jaki jest wynik no3?

 

Możliwe, że te inne rybki mają gnicie płetw-czy są to tylko białe plamki czy płetwy są też postrzępione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zgodzę się z diagnozą.

Przy puchlinie ryby są apatyczne i wystraszone, ciągle się chowają i nie pływają za dobrze i mają problemy z jedzeniem.

Ja obstawiałbym raczej ospę. Ta samiczka nie jest bardzo opuchnięta a przy posocznicy ryby wyglądają jakby miały eksplodować. Ta plamka też ma się nijak do posocznicy. Ryba jest też wybarwiona a to też nie wskazuje na puchlinę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gnicie płetw,puchlina wodna i pleśń na pyszczku.

Wrzuć ją do akwa "szpital"(na wszelki wypadek aby nie zaraziły się inni mieszkańcy akwarium) czyli do kwarantanny i tam spróbuj jej pomóc.

 

Po odłowieniu jej do innego zbiornika, zrób podmiankę wody, jakieś 30%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...