Skocz do zawartości

Neony czerwone potrzebują POMOCY!!!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od ponad miesiąca na skórze moich czerwonych neonów pojawiły się dziwne pęcherze. Przez ostatnie dwa tygodnie podawałem MFC zooleka ale poprawy nie ma. W sklepach zoologicznych rozkładają ręce. Stad moja ogromna prośba do osób, które kiedykolwiek spotkały się z czymś takim. W akwarium posiadam również zwinniki Armstronga, otoski, kosiarki oraz krewetki Amano i Fire Red. Choroba występuje tylko na neonach. Jak dotąd nie spowodowała żadnego. Czy da się to wyleczyć? Dodam tylko że odłowienie ryb jest praktycznie niemożliwe. Rybki są płochliwe i od razu chowają się gęstwinę roślin.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety po kontakcie z osobą posiadający ten sam problem opisany na http://www.akwarium.net.pl/forum/chorob ... once/?wap2. okazało się że nie udało się wyleczyć tych rybek. Co do SPOROZY to nie jestem pewien, ale wielkie dzięki za zainteresowanie i szukam dalej. Jak coś wykukam, temat wrzuciłem na różne fora to napiszę. Generalnie znalazłem kilka podobnych przypadków w sieci, ale wszystkie próby leczenie nie zakończyły się powodzeniem:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...