Skocz do zawartości

od początku...


Rekomendowane odpowiedzi

Historia moja jest dość długa ale nie będę o tym pisać.Miałam akwarium 25 L z rybkami i roślinkami ale po wpuszczeniu nowych 2 rybek i wyjechaniu na 3 dni wszystkie moje rybki padły. W związku z tym postanowiłam zrobić restart mojego akwarium. Na razie jestem na etapie wyczyszczenia wszystkiego, posadzenia na nowo roślinek uruchomieniu sprzętu i czekam 2 tygodnie. Mam pytanie czy mogę wrzucić już tabletkę do glonów czy to za wcześnie na tym etapie. Czy mam już kontrolować parametry wody i jaki one powinny być przed wpuszczeniem rybek.Prosiłabym także o podpowiedź odnośnie nowej obsady- na pewno na być bojownik :D .

Z góry dzieki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedź ale obawiam się pozostałości glonów na roślinkach ...to co mogłam wyczyściłam -usunęłam ale czy nie powstaną nadal z tego co się uchowało :).

a jeśli bojownik to ile może mieć samic?

a jaka proponujesz alternatywę dla bojownika??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harem bojownika do 25l :?: Błagam, tylko bez takich herezji, toż to będzie rzeźnia. Do takiego akwarium tylko jeden bojek plus jakieś ślimaki :roll:

Popieram Twoje zdanie, samiczki bojownika zdechna po tygodniu ze stresu, ja bym z bojownikiem wpuscil krewetki, o ile bojownik ma lagodne usposobienie i ich nie zje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samiec zagoni samice na śmierć, o ile wcześniej jedna samica nie wykończy drugiej albo wykończą samca jak będzie jakiś cieńki bolek. Te ryby trzyma się w haremach jak się ma wystarczająco duże akwarium i sporo kryjówek żeby mogły się schować i nie wchodzić sobie w drogę na każdym kroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dopytać. Założyłem małe akwarium ok. 22l i wpuściłem po trzech dniach 4 gupiki (3:1) i dwa kirysy. Oczywiście akwarium jest filtrowane i napowietrzane cały czas. Czy można do takiej ekipy wpuścić bojownika skoro o tym już mowa i czy na start trzeba wodę w akwarium poić jakimiś preparatami? W sklepie polecali jakieś takie, ale wziąłem to za naciąganie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dopytać. Założyłem małe akwarium ok. 22l i wpuściłem po trzech dniach 4 gupiki (3:1) i dwa kirysy. Oczywiście akwarium jest filtrowane i napowietrzane cały czas. Czy można do takiej ekipy wpuścić bojownika skoro o tym już mowa i czy na start trzeba wodę w akwarium poić jakimiś preparatami? W sklepie polecali jakieś takie, ale wziąłem to za naciąganie.

I tak już zle robiłeś wpuszczając tak szybko ryby.

 

Kirysy do oddania.

 

Jak gupiki to nie bojownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...