Skocz do zawartości

Co jest nie tak?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Jestem początkującym akwarystą i mam problem.

Dwa tygodnie temu założyłem nowe akwarium:

pojemność - 84 l

grzałka 100W (temperatura ustawiona na 25 st)

filtr EHEIM BIOPOWER (gąbka, zeolit, węgiel) - ustawiony na ok 40%, tj. wydajność 250l/h

obsada:

12 neonek innesa

6 zwinników Behlera

6 kirysków

2 glonojady

roślinki to microzorium, kryptokoryna axelrod, cabomba i jakaś trawka.

podłoże: żwir 3-5 mm zmieszany z JBL MANADO 1do1, korzenie mangrowca i łupki (wszystko wypłukane)

Rybki wpuściłem po trzech dniach do akwarium, wszystko podłączyłem i na drugi dzień mętna woda (widoczne bardzo liczne kłaczki od 0.1 do 2 mm). Myślałem, że woda "dojrzeje" ale po tygodniu jest to samo. Więc restart od początku wraz z płukaniem wszystkiego (woda jak zlewałem to była lekko brunatna - po 6 dniach z rybami).

Zrobiłem wymianę (test wody testerem 5w1 wyszedł OK) i po jednym dniu to samo - co mam z tym zrobić? czy przeczekać i woda się wykrystalizuje?

I jeszcze jedno na cocombie robi się taki brązowy osad - woda nie ma nieprzyjemnego zapachu.

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale od dwóch tygodni ani jedna rybka mi nie padła i są bardzo żwawe - czy muszę je odłowić, czy zostawić i poczekać aż akwarium dojrzeje z rybkami?

A dlaczego glonojady do oddania?

Zamierzam jeszcze dodać do akwarium kilka świdraków - czy to dobry pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale od dwóch tygodni ani jedna rybka mi nie padła i są bardzo żwawe

Jak by to łatwo powiedzieć:

To że ryby nie padają to kwestia czasu. Albo zdążą się utworzyć kolonie bakterii które zaczną czyścić wodę i ryby przeżyją albo nie. Zależy to od wielu warunków.

 

Tak na chłopski rozum. Twoje akwarium jest jak basen bez filtra. Jak jedna osoba się do niego załatwi to nic wielkiego się nie stanie. Gorzej jak zrobi to każdy :shock: Im większy basen i im mniej ludzi tym "warunki będą lepsze".

 

Dopóki stężenie nh3/4 i azotów będzie w normie to ryby przeżyją. Jak pójdzią do góry to ryby padną. Poczytaj na temat cyklu azotowego w akwarium. Wyjaśni ci to wszystkie twoje pytania. Łącznie z mgłą w akwarium...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...