Skocz do zawartości

tetra tec ex1200 czy jbl e901


Desperat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

postanowiłem kupić akwarium 250l. Przy zakupie filtra pojawił się dylemat tetra tec ex1200 czy jbl e901? Obecnie skłaniam się ku jbl, ponieważ ma mniejsze zużycie prądu i jest tańszy. Akwarium będzie stało w sypialni więc filtr musi również być cichy. Proszę o pomoc. Jeśli znacie jeszcze jakieś inne filtry w podobnej cenie które by się nadawały do tego akwa, jestem otwarty na propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam e901 i niestety trochę go słychać. Buczy lekko. Jeżeli nie jesteś wrażliwy na taki odgłos to będzie OKi. Jednak do 250 l będzie chyba za mały taki filtr. Wg producenta po włożeniu wkładów ma on tylko 450 l/h a po miesiącu niestety wydajność jego spada tak, że mnie się wydaje, że do 126 l jest za mały. Radziłbym jednak kupić e1501.

Na początku mi przeciekał ale naprawił się sam. W zasadzie nie wiem co było nie tak lecz podejrzewam, że przy stłumionym przepływie wytwarza się jakieś nadmiarowe ciśnienie wewnątrz kubła o wyciska wodę pod głowicą bądź na przyłączu węży

 

 

W Badisie powiedzieli, że tak ma hałasować. Nie jest b. głośny ale go słychać w sypialni nocą.

W zasadzie to uważam, że to dobry filtr i wykonany całkiem porządnie ale do końca zadowolony nie jestem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam e901 i niestety trochę go słychać. Buczy lekko. Jeżeli nie jesteś wrażliwy na taki odgłos to będzie OKi. Jednak do 250 l będzie chyba za mały taki filtr. Wg producenta po włożeniu wkładów ma on tylko 450 l/h a po miesiącu niestety wydajność jego spada tak, że mnie się wydaje, że do 126 l jest za mały. Radziłbym jednak kupić e1501.

Na początku mi przeciekał ale naprawił się sam. W zasadzie nie wiem co było nie tak lecz podejrzewam, że przy stłumionym przepływie wytwarza się jakieś nadmiarowe ciśnienie wewnątrz kubła o wyciska wodę pod głowicą bądź na przyłączu węży

Podejrzewam,że kolega Don_Vall trafil wadliwy egzemplarz i taka opinia jak jego jest rzadkością jeżeli chodzi o JBL-a.

Z jednym się zgodzę,jak masz kasę,to kup e1501.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba się zdecyduje na jbl e901 (w roli biologicznego) i jakiś wewnętrzny, (jak na razie mam ze starego akwa filtr fan mikro plus ale on raczej rady nie da) przy 250l bo jak zacznie syf zbierać to się będzie non stop zapychał,... więc przydałoby się inny dokupić, tylko jaki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...