Skocz do zawartości

[60l] ogólne 'ala BW


Gusia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nadszedł czas pokazać moje nowo stworzone akwa.

Akwarium 60 l, filtr wewnętrzny, grzałka 100W, świetlówka 15w, temperatura 26/7 st.C.

Piasek budowlany, korzenie, liście dębu, szyszki olchy, torf w podłożu i przy filtrze.

 

Z flory to m.in. pistia (sadzonki, więc jeszcze nie widać), jakaś trawa, pelia (ale gdzieś znikła spora część)....

Z fauny jak na razie pływają niedobitki ;) ze starego baniaczka... ale w planach inna obsada, prawdopodobnie zwinnik jarzeniec stadko, kirysków pigmejów kilka , prętniki parka/ramizery.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bida z nędza.

Poszłaś/eś w stronę BW w stylu wrzuć piasek, korzeń, gałązki, zabarw wode i gitara.

Zbiorniki BW według mnie głównie są po to , aby stworzyc dobre warunki dla ryb z rodziny Apisto, oraz wiele wiele różnych Pielęgnic.

W twoim nie planujesz mieć Apisto a Ramireza nie jest BW tylko CW albo WW.

Podaj parametry, powiem ci czy opłaca ci się hodowac tam jakiekolwiek Apistogrammy.

 

 

Tył jest pusty, za mały "burdel" na dnie, korzonki za małe, wrzucone po prostu.

W BW nie ma roślin tylko jakaś pistia, a ja widzę tam jakieś rośliny na 3 planie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwa nie jest jeszcze do końca gotowe, ciągle myślę nad ustawieniem korzonków, zapewne jeszcze jakieś dojdą.

Wodę być może będę barwić. Jak już pisałam rybki będą zamienione na inne.

ArMasteR, napisałam, że ala BW, i tak głównie chodzi mi o wizualne BW bo takie mi się podoba, a na pielęgnice to moje akwa chyba trochę za małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam parametrów wody, a o obsadę pytałam już w dziale obsad i raczej przekonuje mnie ławica, co do kakadu to nie wiem.... są różne opinie co do litrażu akwa dla nich, więc dla ich dobra raczej ich nie wybiorę.

Akwarium ma wymiary dna 60x30 wys 35. Woda kranówka, więc raczej super miękka i kwaśna nie będzie a w destylowaną czy filtr RO póki co nie inwestuję, więc szukam ryb które potrafią się przystosować.

nadosia5 trawy póki co nie oddam, jest ze starej aranżacji akwa a wierz mi, że przy tej 15w rosła jak szalona tyle, że w żwirze. Dlaczego korzonki na lewą stronę? Być może będę barwić wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla pielęgniczek kakadu min. 90l-ryby silnie terytorialnie.

 

Oddaj tą trawę bo ci nie pójdzie przy 15 W.

Daj 2-3 korzonki zwłaszcza na lewą strone i środek.

Będziesz zabarwiał wode??

niekoniecznie.To akwarium ma 60x30x35 i wychodzi 63L.

Umownie dla haremu kakadu powierzchnia dna to załużmy 80x25x20.

To wychodzi 40L.Wiec 90L to jest złe określenie dla ryb terytorialnych.

I że są silnie terytorialne to ty nie widziałaś silnie terytorialnych pielęgnic :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...