Skocz do zawartości

Sklep zoologiczny


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar na przełomie maja/czerwca otworzyć sklep zoologiczny.W tym celu szukam kontaktu z producentami akwariów,filtrów,pokarmów itp.Czy ktoś ma może namiary na takowych i informacje jak to wygląda w praktyce,tzn czy działalność musi być zarejestrowana,żeby kupować artykuły po cenach producenta?Za wszelkie info będę bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak, czy wiesz na co się piszesz :) by otworzyć dobry sklep zoologiczny czytaj akwarystyczny z dodatkowym nie dużym asortymentem pies+kot to koszty około 100-150tyś na dzień dobry. Do tego koszty utrzymania miesięczne: woda ok 1000zl, prąd okolo 600zl, czynsz i inne.

Do tego okres na dobrą sprzedaż przypada na koniec sierpnia do początku kwietnia. Potem zaczyna się lekki przestój i ratuję Cie w tedy pies i kot.

By wyjść na swoje minimum trzeba zarabiać 1 tyś zł na dzień i nie mówie tu i utargu tylko po odliczeniu wszystkich kosztów.

Nadal jesteś pewny na otwarcie sklepu ?

Jeżeli tak to trzymam kciuki by się udało, bo ciężko konkurować z sieciówkami. Musisz w tedy lecieć na marce sklepu i kompetencji obsługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobniczek, zgodzę się z tobą ale w mniej więcej połowie dlaczego ?.

 

Ponieważ, nie napisał jaki to chce prowadzić sklep może ma być to tylko internetowy, lub normalny bo jeśli to ma być internetowy to odchodzi mu spora część kosztów (ale i tak wypadało by jakiś lokal znaleźć, aby towar przechowywać), ale nie musi on być w centrum..

 

Sklep internetowy ma więcej plusów czemu ?, ponieważ gdy zabraknie Ci produktów to opóźnisz wysyłkę o 1-2dni w celu sprowadzenia produktu, również to działa w taką stronę, że możesz wystawić wszystkie produkty jakie posiadają w hurtowni i możesz w każdej chwili to zamówić, a w sklepie standardowym jeśli np.: nie masz świetlówki to osoba może poprosić o zamówienie, a może po prostu pójść do innego sklepu, odchodzi również duży lokal, wystarczy jakiś mały w niskich cenach, ab tylko można było towar trzymać..

 

Jedyni minus to taki, że bardziej osoby kupują ryby/akwarium w sklepie normalnym niż na allegro.

 

 

Wiec tak jak mówię, może i potrzebujesz 100tyś zł, ale ja początkowo rozpoczął bym jako sklep internetowy i jak by to wypaliło, to możesz się zastanowić nad normalnym, nie wiem czy w twoim miasteczku są zoologiczne ale gdyby nie było, lub był jeden to już masz duży plus.

 

Ale musisz wiedzieć o wielu sprawach związanych z akwarystyką i żeby nie było jak u mnie:

Ja: "Dzień dobry, posiada Pan może Helenki ?"

On: " [przygląda się na zamrażarkę] Ojj.. dziś nie mam tego pokarmu ale jak byś chciał to w kilka dni Ci sprowadzę"

 

Później mu wytłumaczyłem, że to nie o pokarm, a o zwierzaki, no ale troszkę powinien koleś się orientować.

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc szerzej o pomyśle,żeby łatwiej było się odnieść do tematu,a ja chętnie wysłucham porad,sugestii czy przestróg.

Jest pomysł ze sklepem od dłuższego czasu.Na ten cel mogę przeznaczyć ok 50 tys zł.

W moim mieście jest jeden bardzo duży sklep Aquael oraz 3 małe.Aquael ma ogromny asortyment jak na płockie warunki za to ceny kosmiczne opinie są podzielone te 3 pozostałe mają słabe wyposażenie ale dużo niższe ceny.

Mam zaklepany lokal o pow 120m kwadratowych,piętrowy z własnym parkingiem.

Położony w centrum miasta.

W ciągu kilku lat nawiązałem dużo kontaktów,które myślę że mogłyby pomóc mi się utrzymać:hurtownie zoologiczne,dostawcy a także jestem w ciągłym kontakcie z Płockim ZOO i osobami mocno zaangażowanymi i w akwarystykę i w mój pomysł.Dużą rolę miałaby również odgrywać sprzedaż internetowa,której płockie sklepy praktycznie nie prowadzą.

Wywiad środowiskowy prowadzę od ok dwóch lat,a teraz zamierzam wprowadzić pomysł w życie.Co z tego wyjdzie i czy do tego dojdzie zobaczymy.

Jak wspomniałem chętnie porozmawiam/wysłucham z osobami,które mogą coś wnieść w moje plany.

Za wszystkie komentarze będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, sama myślałam nad tym, niestety na razie środków brak. Jeśli chodzi o sieciówki to fakt, jest tam sporo rózności ale jest też drogo.

Grunt to żebyś miał w miare możliwości wszystko i był otwarty na to, że jak Klient o coś poprosi a tego nie masz, to bez problemu mu sprowadzasz.

Jeśłi chodzi o rybki to najlepiej mieć rybki takie, których nie ma konkurencja. Jeśli chodzi o takiego dostawcę( rybek nietypowych) to znam jednego i moge Ci podać namiar na PW. Nie jestem to ja:)

Jeśli chodzi o reklame- to polecam banner na regionalnym forum akwarystycznym o ile takie masz w Swoim regionie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zycze powodzenia w planach, NA pewno bym wpadla. Bo w aquaelu jest sporo roznosci, ale drogo ( chociaz fajny, duzy korzen kupilam niedrogo, ale to byla jednorazowa sytuacja) . Z kolei w jednym z malych sklepow czesto czegos nie ma, ale ceny sa dosc niskie. Fajnie gdyby polaczyc dobre cechy dwóch typów sklepów. Jakby Co jestem chetna NA bojka HM :D jescze raz zycze powodzenia :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 tys przy lokalu 120m2 to zdecydowanie za mało. Zastanów się jakie są koszty wynajmu/rachunków/mebli/akwariów. Żeby się przebić przyda Ci się sprzedaż na allegro a to nie jest tak jak się niektórym wydaje że w wolnej chwili coś tam sprzedasz, do tego strona internetowa. Mówisz że inne sklepy są słabo wyposażone ale to pewnie dlatego że ludzie też tam zaczynali mając jakieś 50k. To jest naprawdę niewielka suma. Pomyśl ile towar kosztuje, na starcie musiałbyś się skupić na jakimś bardzo konkretnym profilu sklepu, tylko czy z tego da się wyżyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

prowadzę sklep zoologiczny i w razie potrzeby z chęcią Ci pomogę.

 

AliBaba napisał że wystawisz towar z hurtowni i będziesz zamawiał tylko to co sprzedaż, co jest nie możliwe ponieważ większość hurtowni ma 'minumum logistyczne' poniżej którego towaru nie wyślą. Minumum w większości przypadków to 380zł netto.

 

Nie wiem jak to jest z zakładaniem, ponieważ sklep jest rodzinnym interesem od 1973 roku, a w tedy były inne czasy.

 

Jeżeli zamierzasz zachęcić do siebie klientów i ich utrzymać musisz mieć pokaźny asortyment. Produkty z półki tańszej i droższej.

Aby dostać regał na towar od firmy musisz kupić towaru w zależności od firmy od 2500 do 6000 netto.

Początki będą trudne, to jest pewne.

 

Napewno nie możesz na początku zaniżać ceny. Jeżeli będziesz fachowo podchodził do klienta i jakość żywego towaru będzie świetna to cena nie jest najważniejsza.

 

Jeżeli chciałbyś się czegoś więcej dowiedzieć wal śmiało.

 

Mareczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

prowadzę sklep zoologiczny i w razie potrzeby z chęcią Ci pomogę.

Jeżeli chciałbyś się czegoś więcej dowiedzieć wal śmiało.

Mareczek

Na pewno się odezwę i skorzystam z doświadczenia.Cały czas analizuję różne warianty,zagrożenia i inne aspekty.Nie trafiają do mnie argumenty typu:"Zastanów się czy nie popełniasz błędu".Jak spróbuję to się dowiem czy popełniłem, a jeżeli tak to jakie.Na pewno pieniądze zainwestuję to wiem.Czy będzie to sklep zoologiczny cały czas zbieram informacje i analizuję,ale zrobię wszystko co w mojej mocy aby tak się stało.Każdy post czytam z zainteresowaniem i wyciągam wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno nie możesz sie ograniczyć do ryb typu:

Neonki,skalary i mieczyki.

Rożnorodność ryb takich jak pielęgniczki przyciągają klientów czy duże pielęgnice.

Tak samo nawozy i podłoża są cenione w sklepach a nie ttylko na internecie.

Krewetki, paletki.

 

Bardzo dużo sklepów ogranicza sie do minimu professinalnego sprzetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obyś nie przesadził.

Nie na wszystkie ryby jest na bieżąco popyt.

Zamiast mieć u siebie drogie gatunki(na których w razie jakiegoś wypadku losowego możesz dużo stracić,bądź których utrzymanie w dobrej kondycji,a nie tak jak w większości sklepów byle przeżyły,jest kosztowne i nieopłacalne ),proponuję nawiązać dobre kontakty z dostawcami i wyraźnie zasugerować klientom możliwość sprowadzenia każdej ryby na zamówienie.

A na stanie mieć podstawowe gatunki,ew. jeden zbiornik pokazowy z czymś rzadko spotykanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, możliwość sprowadzenia gatunków.

A myślicie że sprzedawanie w zoologu ryb np. od prywatnych hodowcow a nie z hurtowni jest nielegalne?

Mi babka powiedziała jak chciałem oddać ryby że ona nie może przyjąć, bo nie mają badań jakiś tam i jest to nielegalne:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

...

AliBaba napisał że wystawisz towar z hurtowni i będziesz zamawiał tylko to co sprzedaż, co jest nie możliwe ponieważ większość hurtowni ma 'minumum logistyczne' poniżej którego towaru nie wyślą. Minumum w większości przypadków to 380zł netto.

...

 

Nie wiem jak to jest dokładnie, ale zdawałem sobie sprawę z tego, że jak kupujemy z hurtowni to trzeba zamówić więcej produktów jak 1, ale to też działa w dwie strony :), gdy wystawiamy przykładowo na allegro np.: Podłoże Ada Amazonia New to na 90% to podłoże kupi na pewno więcej osób niż 1, wiec możemy później zamówić przykładowo 10 sztuk x 9L i wychodzi jakieś 1200-1400zł.

 

A powiedz mi prowadzisz sprzedaż internetową, bo może byłbym w najbliższym czasie na zakupy przykładowo: Nawozów (soli), statecznika, oprawek i kilku innych rzeczy, najlepiej jak byś odpisał mi to na PW (ewentualnie wysłał jaki towar posiadasz).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaż na razie tylko stacjonarnie. Soli nie mam, a oferte oprawek i stateczników wyślę Ci na PW.

Jeżeli ceny będą Ci pasowały to w wysyłką nie ma problemu.

Co do umowy z firmą kurierską, na początku nie będzie takiej możliwości. Wątpie aby miał 25 wysyłek kurierskich miesięcznie na początek a taka bywa minimalna ilość. Ale teraz Grupa Allegro posiada portal z którego można wysyłać kurierem za dość rozsądną stawkę.

 

Mareczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...