Skocz do zawartości

Obsada akwarium 63L, co dokupić ?


piter_m
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam akwarium 63L (60x30x35) założone 1 lutego.

Po założeniu użyłem starter JBL Nano-Start, tak żeby szybciej dojrzało.

Oświetlenie w akwarium standardowe w pokrywie T8 15W, na razie działa 7 godzin dziennie.

 

Test paskowy JBL 6w1 wykonany przed wpuszczeniem rybek:

pH 7,6

GH >14*d

KH 10*d

NO3 0

NO2 0

 

Dziś wpuściłem pierwsze rybki:

15 x neon inessa

6 x kirysek pigmej

 

Kiryski są ruchliwe i bardzo ciekawskie, jednak neonki strasznie wypłowiały, wyglądają o wiele gorzej niż w sklepie i pływają blisko dna, przez co większa część akwarium jest pusta i kiepsko wygląda. Sprzedawca mówił, że to normalne i spowodowane stresem po przeniesieniu do nowego akwarium.

 

Jakie mogę dokupić rybki które przebywały by głównie w górnej części akwarium i ile sztuk ?

Myślałem nad bystrzykiem Amandy x 10 szt. lub parce jakiś większych ryb, jednak takich żeby mi nie pozjadały reszty.

Proszę o gatunki mało wymagające, jako że dopiero zaczynam i zbiornik też młody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik stoi tydzień i już pływają w nim rybki? Wstrzymaj się z kolejnymi zakupami jeszcze z tydzień lub dwa. Potem możesz pomyśleć nad:

a)1+1x szczupieńczyk karłowaty

b)1+2x prętnik karłowaty

c)1x bojownik

 

Pielęgniczki raczej pływają w dolnej strefie zbiornika, a Ty chcesz mieć coś przy powierzchni, dlatego je odradzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ramirezki, prętniki i szczupieńczyki odpadają, czytałem że są raczej agresywne, a moje neonki i kiryski są bardzo małe ,więc nie będę ryzykować ich zdrowia. Co do bojownika to podoba mi się ale nie wiem jak by się zachowywał oraz czy dobrze znosi lekko kwaśny odczyn wody.

Zależy mi raczej na rybach z biotopu Ameryki Północnej, gdyż wodę w akwarium chcę lekko kwaśną, mniej więcej 6,8 pH.

 

Na razie mam takie typy:

Błyszczyk brylantowy

Drobnoustek obrzeżony

Zmienniak plamisty

 

Proszę o opinię, czy nadają się one żeby trzymać je razem z moją obecną obsadą, a jeśli tak to ile sztuk mogę dodać do mojego akwarium (oczywiście wybierając tylko jeden gatunek) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ramirezki, prętniki i szczupieńczyki odpadają, czytałem że są raczej agresywne, a moje neonki i kiryski są bardzo małe ,więc nie będę ryzykować ich zdrowia. Co do bojownika to podoba mi się ale nie wiem jak by się zachowywał oraz czy dobrze znosi lekko kwaśny odczyn wody.

Zależy mi raczej na rybach z biotopu Ameryki Północnej, gdyż wodę w akwarium chcę lekko kwaśną, mniej więcej 6,8 pH.

 

Na razie mam takie typy:

Błyszczyk brylantowy

Drobnoustek obrzeżony

Zmienniak plamisty

 

Proszę o opinię, czy nadają się one żeby trzymać je razem z moją obecną obsadą, a jeśli tak to ile sztuk mogę dodać do mojego akwarium (oczywiście wybierając tylko jeden gatunek) ?

Prętniki, bojowniki i ramirezy lubią miękką, kwaśną wodę. Te ryby nie będą atakować ani neonów, ani kirysków. Gdybyś miał jakies krewetki, to może jeszcze bym rozumiała Twoje obawy, ale są raczej bezpodstawne. Zmienniak plamisty z kolei lubi wodę twardszą- jak to żyworódki. Drobnoustki i błyszczyki to ławicowce, a ty masz już ławicę. Jedyne czego Ci tu brakuje to większej rybki.

Piszesz, że interesują Cię rybki z biotopu ameryki północnej - tymczasem wszystkie 3 wymienione przez Ciebie rybki pochodzą z A. południowej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ramirezki, prętniki i szczupieńczyki odpadają, czytałem że są raczej agresywne, a moje neonki i kiryski są bardzo małe ,więc nie będę ryzykować ich zdrowia. Co do bojownika to podoba mi się ale nie wiem jak by się zachowywał oraz czy dobrze znosi lekko kwaśny odczyn wody.

Zależy mi raczej na rybach z biotopu Ameryki Północnej, gdyż wodę w akwarium chcę lekko kwaśną, mniej więcej 6,8 pH.

 

Na razie mam takie typy:

Błyszczyk brylantowy

Drobnoustek obrzeżony

Zmienniak plamisty

 

Proszę o opinię, czy nadają się one żeby trzymać je razem z moją obecną obsadą, a jeśli tak to ile sztuk mogę dodać do mojego akwarium (oczywiście wybierając tylko jeden gatunek) ?

Prętniki, bojowniki i ramirezy lubią miękką, kwaśną wodę. Te ryby nie będą atakować ani neonów, ani kirysków. Gdybyś miał jakies krewetki, to może jeszcze bym rozumiała Twoje obawy, ale są raczej bezpodstawne. Zmienniak plamisty z kolei lubi wodę twardszą- jak to żyworódki. Drobnoustki i błyszczyki to ławicowce, a ty masz już ławicę. Jedyne czego Ci tu brakuje to większej rybki.

Piszesz, że interesują Cię rybki z biotopu ameryki północnej - tymczasem wszystkie 3 wymienione przez Ciebie rybki pochodzą z A. południowej :P

Chodziło mi oczywiście o Amerykę Południową :)

Rzeczywiście ławicowe odpadają, trochę by już ich było za dużo.

Co do rybek to poczytałem trochę i z tego wszystkiego zostały prętniki morelowe lub trójbarwne. Może nie są z Ameryki, ale najbardziej mi się podobają. W końcu tylko ja będę wiedział, że nie są z tego samego biotopu co pozostałe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...