Skocz do zawartości

[47,5] żłobek


Gozi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jako że zmuszony byłem stworzyć żłobek dla zbrojników niebieskich, wygrzebałem jakiś stary sprzęt i zacząłem działać.

Czasu dużo nie było więc na razie bieda, nic nie planowałem czy kupowałem, użyłem tego co miałem pod ręką. Ale skoro akwa stoi to po odchowaniu pewnie będzie dalej funkcjonowało i wtedy coś się tam doda ;)

 

Tak więc:

> Zbiornik 60/24/33h.

> Oświetlenie to jakaś chińska świetlówka T5 24W.

> Grzałka na chwilę obecną jakaś stara "byle jaka" ale woda utrzymuje temp ~25-26 stopni.

> Filtracja : Aquael FAT Mini, Aquael FAN Mini.

 

Mieszkańcy na chwilę obecną:

26x zbrojnik niebieski

17x mieczyk (14 z nich do dziś przez ok.5 dni żyło w filtrze zewnętrznym :roll: )

 

Zdjęcia:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Chciałbym dać później jakąś trawkę na dno, ale nie bardzo wiem jaką, i u mnie w sklepach raczej kiepsko z roślinnością, no ale z czasem się zobaczy co z tego będzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No więc tak glonojadki zostały wydane, małe mieczyki też dostały nowy dom więc akwarium stało puste przez parę dni, ale tak jak mówiłem postanowiłem je dalej trzymać, tak więc zrobiłem mały restarcik i myślę co dalej z nim zrobić (tu mile widziane jakieś propozycje ;) ). Na chwile obecną pływają tam tylko 4 kiryski pigmeje, jutro kupię jeszcze 3 lub 4 sztuki. Zastanawiałem się nad trzymaniem gupików, ale może ktoś z was powie jakie rybki by tam widział, wszystkie propozycje będą pomocne :)

A Akwarium wygląda tak :

 

Dołączona grafika

 

Gupik którego widać na zdjęciu wrócił już do swojego dawnego domu, był tu tylko w ramach "rehabilitacji" ;P

 

Pozdrowionka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Troszkę się zmieniło więc odkopię temat :P

Z rzeczy mechanicznych :

> Filtr kaskadowy (producenta nie pamiętam,ale nic specjalnego chyba :P), jak podaje 500l/h.

> Grzałka 50W z termostatem

 

Akwarium zakładane było w celu odchowywania małych rybek i w sumie nadal pełni taką rolę, na chwile obecną mieczyki i gupiczki. Ale żeby nie było pusto dokupiłem kilka razborek i kirysków pigmejów, wczoraj doszli nowi mieszkańcy z akwarium które dostałem bo poprzedniemu właścicielowi znudziła się akwarystyka ;p, tak więc co do obsady na dzień dzisiejszy to:

 

:arrow: młode Mieczyki ok 7 szt.

:arrow: dwutygodniowe Gupiki ok 15 szt.

:arrow: Razbora Klinowa 7 szt.

:arrow: Kiryski Pigmeje 5 szt.

:arrow: 3 Krewetki RC

:arrow: dwie Helenki

:arrow: jeden zbrojnik niebieski którego sobie zostawiłem, na razie rośnie by trafić do innego akwarium

wczoraj doszły:

:arrow: Neon simulans 5 szt.

:arrow: Otoski 2 szt.

 

Oczywiście małe rybki jak podrosną zostaną wydane :)

No a teraz wygląda to tak:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

PS. Wiem, brudna szybka ;p

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...