Skocz do zawartości

Kotnik dla gupika


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam w akwarium sporo małych rybich pyszczków , które z chęcią zjadłyby mi małe gupiki , które chciałbym odchować.Czy mogę przenieść samiczkę już w zaawansowanej ciąży do akwarium 7.5L na czas porodu i tam urządzić porodówkę? Oczywiście kryjówki dla narybku i podstawowe wymagania bym zapewnił.Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamień napowietrzający wystarczy, ale wrzuć do tych 7,5l jakieś roślinki żeby po porodzie się schowały przed samicą, bo one często zjadają młode od razu po porodzie. Poza tym wrzuć jej fotkę to ocenimy za ile będzie rodzić.

 

 

 

mod.- Zdania rozpoczynamy z dużej litery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wystarczy, chłopie ten jego kotnik ma 7,5 litra napisałem wystarczy w zupełności z roślinkami. Sam rozmnażam gupiki i nigdy nie miałem z tym problemu. Nie narażaj go na zbędne koszty, bo wolałbym nową roślinkę do 7,5l kupić albo ze 3 niż filtr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że Ty tak robisz to Twoja sprawa, ale nie mów innym, że tak można, tak samo jak nie można myć filtra (nie filtera) w gorącej wodzie z kranu, a niektórzy tak robią nieprawdaż ? A jak rozmnażasz te gupiki ? U mnie one same się rozmnażają jak zapewne u 95% forumowiczów i robiły by to nawet w szklance, ale to naprawdę nie znaczy, że tak jest dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzam, że mamy inne zdanie o rozmnażaniu gupików. Na forum jest konwersacja, a to przeradza się w dyskusję. Twoim zdaniem wprowadzam go w błąd, moim zdaniem, nie. Więc albo wypowiedzą się inni na ten temat albo sam wyciągnie wnioski.

Nie mam nic do dodania, to nie miejsce na sprzeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdą jest że da się odchować gupiki nawet w słoiku bez filtra, roślin i napowietrzania.

 

Prawdą jest że rośliny i napowietrzacz znacznie poprawiają warunki w akwarium, co przekłada się na dużo większą przeżywalność narybku i szybszy wzrost.

 

Prawdą jest też że w kotniku, działają dokładnie takie same prawa, jak w pełnowymiarowym akwarium, jest ten sam cykl nitryfikacyjny. O ile nie planujemy ciągłych podmian wody, to filtr przetrawiający amoniak, jest szalenie mile widziany, choćby z tego prostego powodu że młode żyworódek podczas wzrostu pobierają i wydalają masę pokarmu, to takie małe fabryki związków azotu. Najtańsze filtry to 10-15zł, po co kupować napowietrzacz, jak można kupić byle jaki najtańszy chiński filtr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...