Skocz do zawartości

Żarówki - barwy światła, moc - galeria


Maqll
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej nie po sprawie. Po tym widać, że jak ja mam 8500K to powinienem mieć światło białe, o odcieniu lekko niebieskim. A ja mam bardziej odcień czerwonego niż niebieskiego. Taki rysunek to już widziałem dużo razy jednak na forum nie znalazłem takiej galerii z opisami żarówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to to zdjęcie też jest bez sensu ponieważ moja żarówka zupełnie inaczej świeci. W nazwie żarówek? A ile ma ta: http://saurama.aqua-web.org/pages/20_HagenPowerGlo.htm

Sam widzisz. Nie da się tego wiarygodnie oddać zdjęciem, no chyba że się ma sprzęt fotograficzny na profesjonalnym poziomie i skonfigurowanie monitory :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten link akurat ma najwięcej sensu, bo przedstawia zdjęcia jednego akwarium robione prawdopodobnie tym samym aparatem przez tę samą osobę w tych samych warunkach. A jeżeli nawet nie tych samych, to zbliżonych warunkach. Jeżeli nie odzwierciedlają dokładnie tego, co widać przy danym widmie/temperaturze, to chociaż widać chociaż różnicę w stosunku do innych źródeł światła.

Jeżeli nie masz podanej temperatury przy nazwie, jak przy tym hagenie power glo, to zawsze możesz zagooglać interesującą Cię świetlówkę i znajdziesz dokładniejsze dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten link też jest bezsensu w takim razie bo nie ma podanej nazwy aparatu jakim robione były i każdy ma inną matrycę w monitorze. Bez sensu to te Wasze wypowiedzi niepotrzebne i muszę temat usunąć

Przykro nam i przepraszamy cię. Czuję piętno tego co się stało na swoich plecach... Inni pewnie ubolewają w równej mierze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten link też jest bezsensu w takim razie bo nie ma podanej nazwy aparatu jakim robione były i każdy ma inną matrycę w monitorze. Bez sensu to te Wasze wypowiedzi niepotrzebne i muszę temat usunąć

A po co ci nazwa aparatu? Zdjęcia są poglądowe, aby mniej więcej wiedzieć jak to się prezentuje przy takim samym akwarium i aparacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale każdy widzi inne kolory na tych zdjęciach bo każdy ma inną matrycę w monitorze więc niewiadomo czy to odcień czerwonego czy niebieskiego. To mi jest przykro, że czujesz piętno na plecach z powodu tego tematu i twoich wypowiedzi. Teraz ja czuję piętno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten link też jest bezsensu w takim razie bo nie ma podanej nazwy aparatu jakim robione były i każdy ma inną matrycę w monitorze. Bez sensu to te Wasze wypowiedzi niepotrzebne i muszę temat usunąć

A po co ci nazwa aparatu? Zdjęcia są poglądowe, aby mniej więcej wiedzieć jak to się prezentuje przy takim samym akwarium i aparacie.

Bo każdy aparat też ma inną matryce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale każdy widzi inne kolory na tych zdjęciach bo każdy ma inną matrycę w monitorze więc niewiadomo czy to odcień czerwonego czy niebieskiego. To mi jest przykro, że czujesz piętno na plecach z powodu tego tematu i twoich wypowiedzi. Teraz ja czuję piętno

Nikt cię nie gani za zakładanie tematu ale chodzi o to, że przynajmniej na tej stronie masz zdjęcia które faktycznie możesz porównać i to jaki kto ma monitor nie ma najmniejszego znacznia (zresztą przy wklejanych fotach byłoby to samo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten link też jest bezsensu w takim razie bo nie ma podanej nazwy aparatu jakim robione były i każdy ma inną matrycę w monitorze. Bez sensu to te Wasze wypowiedzi niepotrzebne i muszę temat usunąć

A po co ci nazwa aparatu? Zdjęcia są poglądowe, aby mniej więcej wiedzieć jak to się prezentuje przy takim samym akwarium i aparacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale każdy widzi inne kolory na tych zdjęciach bo każdy ma inną matrycę w monitorze więc niewiadomo czy to odcień czerwonego czy niebieskiego. To mi jest przykro, że czujesz piętno na plecach z powodu tego tematu i twoich wypowiedzi. Teraz ja czuję piętno

Każde oko także inaczej postrzega kolory i przedmioty. Zależy to od naszych predyspozycji i wad. Dla jednych odcień niebieskiego, może oznaczać dla drugiego odcień zielonego. Niby to może wydawać się dziwne, ale na prawdę tak jest. Kolor ,,morski'' to odpowiednik pomieszania ciemnych odcieni niebieskiego i zielonego, a niektórzy uparcie będą twierdzić, że jest to tylko niebieski (lub też zielony). Podczas np. daltonizmu, patrząc na odcień zielonego, można powiedzieć, że jest to jedynie szary. Mamy jeszcze np. pospolitą jaskrę, zaćmę, czy też astygmatyzm. Obraz może być często rozmyty, nie wyraźny, a odcień zielonego dużego liścia, może dać złudzenie cienia. Zaburzenia wzroku mogą zdecydowanie zmieniać, to co jest na prawdę.

Kolejnym ważnym aspektem jest dostrzeganie tego, czego inni nie dostrzegają. Malarz/artysta dostrzeże barwy, odcienie i ułożenie tych kolorów względem siebie, inżynier w ogóle będzie miał to w... gdzieś, a inni przejdą spojrzą i pójdą dalej.

Nie dotyczy to granicznych objawów wad wzroku, ale każdego z nas, bo mamy w różny sposób ,,nastawione'' oczy, na swój własny sposób.

 

Także, myślę, że konieczna wiedza o matrycy komputera i aparatu jest dość niepotrzebna, ze względu na liczne inne, poboczne aspekty, które mogą okazać się znacznie ważniejszymi.

Jakby nie było, trzeba kombinować z doborem świetlówki, nie tylko pod względem efektu tego światła, bo ważne jest całe zagospodarowanie akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co to forum jak można zagooglować? Tak każdy może inaczej odbierać kolory ja nawet widzę różnicę jak się patrze na lewe oko i na prawę. Ale będę się patrzał tylko na lewe lub przez prawe tylko nie wiem którym widzę poprawnie. Może jednak lepiej jak będę się patrzył przez oba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co to forum jak można zagooglować? Tak każdy może inaczej odbierać kolory ja nawet widzę różnicę jak się patrze na lewe oko i na prawę. Ale będę się patrzał tylko na lewe lub przez prawe tylko nie wiem którym widzę poprawnie. Może jednak lepiej jak będę się patrzył przez oba?

Może będzie lepiej jak będziesz czytał ze zrozumieniem co ci tu ludzie starają się grzecznie wytłumaczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej patrzeć przez dwoje oczu, plus polecam iść do okulisty, to skorygować. Oczy to narządy parzyste, przy uszkodzeniu jednego, drugie także będzie uszkodzone (nie chodzi o uszkodzenia mechaniczne).

 

Najlepszą pomoc masz w tym linku, a w google, możesz znaleźć informacje o świetlówkach (bo to nie są żarówki, żarówki, to taka szklana kula, na gwint, z żarnikiem w środku, który się nagrzewa i świeci).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...