Skocz do zawartości

Okropna choroba gupisiow!!! Pomocy :(


Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry. Mam maly problem z gupiczkami. Przedwczoraj zauwazylam samiczke, ktora bedzie rodzic. Ona miala w jednym miejscu bardzo wypukly brzuszek i zaczrwieniony. Myslalam, ze ma za duzo malutkich... wzielam ja do akwarium 25L aby zobaczyc co z nia jest. Dzisiaj umarla, widac bylo dziure w jej brzuchu, male bylo lekko przez blonke widac. Dzisiaj zauwazylam tez samiczke, ktora nie miala duzego brzucha, ale jakby miala 2 dziury i z nich wyrastaly 2 czerwone gruuuuuuube nitki... srednica z 3 mm, a dlugosc z 1 cm. Co to jest???!!! Nigdy nie slyszalam o czyms takim, zeby rybkom dziura w ciele sie robila i z tego nitki wyrastaly... jedyne zdjecie co mam,to widac 2 czerwone kropki. Jak rybka sie ruszyla porzadnie to te nitki sie odczepily. Sa to pasozyty???

 

Akwarium 200 L

Obsada na dole

Napowietrzanie 24/dobe

Filtr sie psuje, pompka pekla i zle filtruje dlatego podmieniam troche czesciej wode (codziennie z 5 %)

Akwarium odstalo 2 tygodnie ale to bylo przed pol roku.

temp.24°

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co wspolne, to to zeto na skorze jest. Te robaki czy ja wiem co wyrastaja nie z lusek, tylko jest dziurka w ciele i jakby od ciala rybki wychodza... a ta pani gupisia miala poprostu dziure w ciele bez niczego... :((( i teraz zaobserwowalam, jak rybka sie zalatwiala, ze jak ta kupka wyszla (czerwona bo larwy wcinaly :P), to zaczelo jej z pupci krwawic... i co mnie zdziwilo ze to co zjadly tak samo wyszlo... u wielu rybek tak bylo. Jak sie da to dodam zdjecie. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...