Jump to content

letnie wakacje w oczku

FliQ
 Share

Recommended Posts

Co byście powiedzieli gdyby w lecie takie np. Pielęgnice Zebra wpuśćić do oczka wodnego na "wakacje". :P Temperatura wody w miesiącach czerwiec, lipiec, sierpien wynosi srednio 20-25st, miejsca do pływania miały by wyystarczająco...10m-4m-2m (dł,szer,gł) :mrgreen: Dość duże akwarium nie?

wiem, że gupiki tak niektórzy dają w celach odżywczych i rozrodczych po 1 ph jest niskie, po 2 gupiki wykorzystywano dawniej w celach walki z larwami komarów, znam ludzi, którzy hodując przez 4 miesiace zaledwie 10 gupików w oczku wodnym na jesień wyłowili ich no ok 500 i w dodatku wszystkie były już dorosłe! coś w tym jest, że takie środowisko sprzyja.

karasi mam około 80 - mnożą się na potęgę :), woda nie powinna być za kwaśna bo jest ze studni - średnio twarda i zasadowa a oczko wyłożone łupkiem skalnym co też troche "zasadawia" wodę :). Znajomy mi powiedział że u niego pielęgnice pawiookie przesiedziały całe lato no i do tego doczekał się potomstwa :D

a szperając po necie natrafiłem na to: http://oczkowodne.net/ryby.php?ryby=tropikalne

ale jest troche ryzyka bo np wskoczy ci jakaś żaba albo wpełznie jakiś wąż i zrobi pustkę... na własne oczy widziałem dwa lata temu jak wąż zaatakował karasia w oczku wodnym i ryba po chwili pływała brzuchem do góry

hehe masz racje gdyby wpełznął mógłby narobić szkód :) tylko nie ma skąd wpełznąć :D oczko mam z 8 lat a węza tam jeszcze nie widziałem, jakby wskoczyła żabka to pielęgnica miała by przekąskę :twisted:

- Mój pies nie lubi kotków - i dobitnie to ostatnio pokazał ;) Zresztą kotek nie dosięgnie łapką do tafli wody:)

Zeszłęgo roku czy 2 lata temu (nie pamiętam dokładnie) mój dziade z tatą zrobili eksperyment. tata kupił 5 dużych (20cm?) ryb. nie wiem co to za ryby były. Wiem, że były pomarańczowe. Jak je dał jednego dnia do oczka to 3 dni potem już wszystkie zdechły.. :|

no bo w nocy jednak woda się wychładza... ja bym jeżeli oczko wodne jest blisko altanki podłączył zapobiegawczo kilka grzałek z termostatem.. a z góry dla bezpieczeństwa dał trochę roślin pływających.

ale jest troche ryzyka bo np wskoczy ci jakaś żaba albo wpełznie jakiś wąż i zrobi pustkę... na własne oczy widziałem dwa lata temu jak wąż zaatakował karasia w oczku wodnym i ryba po chwili pływała brzuchem do góry

A jaki to był wąż

?

A jaki to był wąż

?

Boa dusiciel..

A jaki to był wąż

?

Boa dusiciel..

yodaniel17 ... jezeli myslisz ze jestes zabawny to jestes w błędzie ... jestes żenujący... człowiek pyta z czystej ciekawosci a ty takie złosliwe rzeczy piszesz... a co do węża to mozliwe ze zaskroniec

• 3 weeks later...
  • 2 months later...

Też myslalemna doczkiem u mnie na dzialce na cieple dni tymbardziejh ze mam 40mlodych gupikow i nie bardzo bede mial co z nimi zrobic to moglbym sprawdzic czy sie uchowaja :) tylko u mnie na dzialcke jakies jaszczury biegaja myslicie ze moglyby je zjesc? keidys jak bylem maly babcia wrzucila do takieog oczka jakeis rybki i same bez niczego w brudnej wodzie bez karmienia wytrzymaly 2tygodnie i nawet nie zdechly tylko oczko musialo zniknac

wie ktos cos moze o olskich jaszczurkach :P

juz wiem to albo zwinka albo zyworodka ale chyab zwinka bo keidys widzialem jajka z drugiej strony te moje wygladaja jak zyworodki nie ma nic napisane ze jedza rybki ale jak beda glodne :P

Share

• Create New...