Skocz do zawartości

Obsada 112L


Herbi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jako że jestem na początku mojej przygody z akwarystyką, mam niemały mętlik w głowie.

Osprzęt już zakupiony, przygotowany do zalania, przyszedł czas na dobranie obsady. I tu zaczyna się jazda, co z czym w jakich ilościach zakupić, wytypowałem na początku kilkanaście gatunków rybek, z czego po długiej selekcji ostały się trzy gatunki. Prosił bym Was doświadczonych miej lub bardziej akwarystów,czy dobór którego dokonałem jest ok.

 

10x neon inessa

6X bocja karłowata

6x tęczanka neonowa

+ być może krewetki

 

Baniak 112 L

Filtr aquael turbo filter 1000

Grzałka aquael 100W

Oświetlenie 1x24W

W przyszłości bimbrownia do roślinek.

 

Z góry dziękuje za sugestie i porady

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie. Cykl azotowy powoli dobiega do końca, czas zakupić rybcie. Przez ten okres wiele razy odwiedzałem sklepy zoologiczne w celu obserwacji rybci które wymienilem w pierwszym poście. Ale jak to w życiu bywa, gusta się zmieniają i z wyżej podanej obsady zostały tylko neonki. I teraz moje pytanie, czy do tych rybci można bezproblemowo dodać parkę Barwniaka czerwonobrzuchego, 4/6 Otosków + 1 harem innych rybek. Jeżeli tak to jakie rybki nadają się do takiej obsady. Pozdrawiam.

 

Wysłane za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Z tego co wyczytałem na rożnych forach, ryb pielęgnicowatych (Barwniak czerwonobrzuchy) nie należy trzymać razem z rybami labiryntowatymi (Prętnik karłowaty).

Czy ktoś z doświadczonych akwarystów może potwierdzić tą tezę ??

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...