Skocz do zawartości

łapczywe danio lamparcie


Soyek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie:) Mam problem, w sumie nie wiem czym to można nazwać problemem, ale danio jest strasznie grube(nie wiem być może to samica). Jak daje im jedzenie(2 x dziennie)wcina pokarm, że aż szok i jeszcze goni inne żeby tylko ona mogła jeść. Nie wiem czy to normalne przy danio lamparcim....ma się martwić czy co? Proszę o radę. Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z apetytem danio różnie bywa, raz jedzą umiarkowanie, a innym razem tak jak u ciebie zdarzy się egzemplarz, który ma smoczy apetyt. Ja jednak myślę, że samica może być kotna, już parę osób "tak się nabrało", jeżeli można to tak określić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierając danio starałem się wziąć parkę, wiem ze to ryba stadna, ma towarzysza danio pręgowanego, tutaj też starałem się wybrać samca, nie wiem czy to samiec bo trudno rozróżnić. Zaraz postaram się zrobić zdjęcie, może ktoś będzie wiedział czy kotna czy nie, a może to jakaś choroba w co wątpie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierając danio starałem się wziąć parkę, wiem ze to ryba stadna, ma towarzysza danio pręgowanego, tutaj też starałem się wybrać samca, nie wiem czy to samiec bo trudno rozróżnić. Zaraz postaram się zrobić zdjęcie, może ktoś będzie wiedział czy kotna czy nie, a może to jakaś choroba w co wątpie.

Skoro wiesz, że to ryba stadna to po co kupowałeś dwie?

 

Zrób jej głodówkę jednodniową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem juz tematy na temat Danio lecz nie doczytałem się, w którym momencie trzeba je przenieść do innego akwarium....czy przekładać już teraz jak samiec goni i tańczy przed samiczką?

Możesz więc brać się za przygotowanie kotnika. Wodę do kotnika, pobierz ze starego akwarium - co najmniej w ilości 3/4.

 

Odbierz pw, może przyda ci się coś z tamtejszych wiadomości.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...