Skocz do zawartości

Zestaw CO2 do 16L!


fforc9e
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nadarzyła się okazja kupna zestawu CO2 do mojego 16 litrowego baniaczka (w przyszłości 25L OW). Tak więc poszperałem trochę na allegro w zestawach CO2 do 300zł i znalazłem parę ofert które wydają się być uczciwe. Co o nich sądzicie?

 

1. http://allegro.pl/mini-kompletny-zestaw ... 37571.html

2. http://allegro.pl/zestaw-co2-easy-nowa- ... 90408.html

3. http://allegro.pl/ergo-medium-zestaw-co ... 32632.html

4. http://allegro.pl/medium-kompletny-zest ... 37574.html

 

 

Najbardziej przemiawia do mnie zestaw 1 i 4. Co do elektrozaworu to nie będzie mi na razie potrzebny dlatego nie szukałem zestawów z poza tym ceny takowych są trochę droższe.

 

Pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zestaw 1.

 

W 16l chesz stosować co2??

Popieram całkowicie co napisała S'sayan.

 

W 16l zestaw co2 nie jest aż tak przydatny jak w większych baniakach.(wystarczy, że będziesz dobrze nawoził podłoże i nawet możesz dać co2 w płynie i substancje odżywcze dla ro,ślin)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym raczej nowy zestaw. Po pierwsze w razie czego mam gwarancję po drugie nigdy nie wiadomo co kto sprzedaję jak używane. Natomiast tutaj są jak widać dość dobrzy sprzedawcy, którzy nie pozwoliliby sobie na wciskanie ludziom jakiegoś dziadostwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nadarzyła się okazja kupna zestawu CO2 do mojego 16 litrowego baniaczka (w przyszłości 25L OW). Tak więc poszperałem trochę na allegro w zestawach CO2 do 300zł i znalazłem parę ofert które wydają się być uczciwe. Co o nich sądzicie?

Według mnie żaden gdyż te zaworki precyzyjne nie są aż tak precyzyjne :)

I ilość podawanego CO2 w tak małym zbiorniku na tym zaworku może być przy bogata.

Mam taki właśnie zaworek i bardzo trudno jest ustalić minimalną ilość CO2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO gigantyczny przerost formy nad treścią.

Ten sam efekt, uzyskałbyś przy EC/bimbro w tym litrażu, dużo niższym kosztem.

Rozumiem butlę do 200l, do 300l, ale do 16-25l to zakładanie opon od traktora do malucha żeby lepiej radził sobie w terenie. Jedyne co zyskujesz to wygoda, jak za taką cenę, nieopłacalna. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atreyu może i masz rację. Nie wiem czy pisałem wcześniej ale będę wymieniał za niedługo (max do 0,5 roku) tę 16 na 26-30L OW. Pozatym przy stosowaniu bimbrowni są duże skoki parametrów wody i w dość krótkim czasie spada wydajność i poziom produkowanego CO2.

 

Jak widzę zauważyłeś, że cenię sobie wygodę. Jednak nie przesadzajmy z tą nieopłacalnością. Zakładając, że bimbrownia wystarczy na około 1,5 tygodnia (10 dni) wychodzi nam:

 

5zł - 1kb cukru

1zł (???) - kostka drożdży

woda - znikoma cena

 

365/10 = 36,5 cykli wymian zacieru

czyli 36,5*(5/2+1)=91 koszt zacieru rocznie -- 5/2 - zaokrąglając 0,5kg cukru do zacieru

 

Natomiast nabicie butli kosztuje około 20 zł i wystarcza na około 8 miesięcy jak nie więcej przy tak mały zbiorniku. Czyli rocznie wydajemy na nabicie butli

8x=18*12

x=27 zł koszt nabicia butli rocznie

 

Zakładając, że na początku wydamy na zestaw Co2 jakieś 305 zł (za tyle kupiłem swój zestaw)

a zacier rocznie kosztuje nasz 91 to po

332zł - x miecięcy

91zł - 12 miecięcy

to po

219x=332*12

x=43 miesięcy zwróci nam się koszt butli (3,3 ROKU!) w porównaniu gdybyśmy korzystali z bimbrowni. Pomijając nabicie po 12 miesiącach (większość butli jest nabita już przy zakupie)

 

Gdybyśmy pominęli koszt zestawu CO2 a liczyli same nabicia to przez rok stosowania bimbrowni nabilibyśmy butlę na:

27 zł - 12 miesięcy korzystania z butli

91 zł (koszt zacieru rocznie) - x miesięcy korzystania z buli

27x=91*12

x=40,4 miesięcy czyli ponad 3 LATA!!!

 

WSZYSTKIE OBLICZANIA SĄ PRZYBLIŻONE! Poprawcie mnie jeżeli gdzieś się pomyliłem. :)

 

Tak więc z tą nieopłacalnością bym nie przesadzał. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok: 24 cykle zmiany bimbrowni.

400g cukru na raz.

ok 50zł rocznie zaokrąglając razem ze wszystkim.

 

Aqua Art Carbo 22zł 500ml. Wystarczy na ponad rok przy 16-25l.

 

Butla nabicie rocznie +20zł i spory koszt początkowy.

 

Już nawet licząc że butli nie nabijałbyś co 8 miesięcy, tylko co rok dla łatwiejszych obliczeń, to różnica wg. mnie zwróci się po 10 latach raczej. Natomiast różnicy między butlą, a CO2 w płynie nie zauważysz. W dużych baniakach bimbro/EC wychodzi nieopłacalnie czasem, butla wtedy wprost przeciwnie. No, ale masz wygodę przynajmniej. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...