Skocz do zawartości

nowe świetlówki


dawidos145
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam z racji nowych funduszy chce zakupic nowe swietlowki do mojego akwarium 200 L.

Obecnie mam 2x30w na tyle Juwel warmLite na przodzie zwykła Philipsa.

 

akwarium ogolne,wiekszość rośliny,nie chce dodawać kolejnych świetlówek wiec prosze ominac tego typu spostrzeżenia.

Czy warto zmienić na coś innego ? Co o tym myślicie? Jakieś propozycje co do firm,modeli ?

 

posiadam jeszcze na stanie PowerGlo czy ona pasowałaby ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, odkopię trochę temat bo mam ten sam dylemat,

 

akwa 200l ogólne, głównie neon, sporo roślin

 

obecnie mam Power Glo i zwykłego Phillipsa, którego chcę na coś wymienić bo daje strasznie żółte światło które mi się nie podoba;

 

W sklepie doradzili mi Flora - Glo ale niezbyt przekonany był właściciel o tej "poradzie"

 

możecie powiedzieć coś o takim zestawieniu? POwer Glo + Flora Glo? link w pierszym poście jest pomocny ale akurat takiej kompozycji nie ma ;/

Bo nie wiem czy nie lepsze byłoby połącznie Power Glo + Life Glo - która daje białe zimne światło? - myślę że lepiej podkreśliłoby to kolorystykę ryb ale co z roślinami?

 

z góry dzięki za wszelkie sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że ciężko ja też mam nadal ten sam problem i zastanawiam się nad dodaniem świetlówek,np 2x36 wat, z tego co piszą na internecie to zestawiene POwer Glo i Flora Glo jest dobrym zestawieniem.

POWER-GLO + FLORA-GLO = kontrola wzrostu roślin w przypadku bardzo wysokich wymagań wobec pierwszego i drugiego planu

POWER-GLO + LIFE-GLO = Duża energia świetlna + wysoka temperatura barwy (efekt jasnego, zimnego światła). W celu stymulacji wzrostu wzdłużnego roślin na drugim planie można zastosować dodatkowo świetlówkę FLORA GLO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...