Skocz do zawartości

Kto Używa Easy Life- PRO FITO


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam a możecie mi powiedzieć czy easy carbo tez jest lepsze z Aqua Art

Jeszcze jedno pytanie jakie polecasz testy do wody, ja powiem szczerze to mam różne kropelkowe No2 No3 i Ph z zoolek i jeszcze paskowe z tetry i Jbl i tu jest porażka każdy pokazuje inaczej.

Jakie muszę mieć jeszcze oprócz No2, No3 i Ph

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem mały zestaw nawozów, proszę tylko radę jak to stosować dodam tylko że mój akwarium jest po restarcie i dojrzewa 9 dzień:

PLANTA GAINER CLASSIC

PLANTA GAINER FERRO +

PLANTA GARNIER K +

PLANTA GAINER PRO MACRO GREEN

AQUA ART - CARBO

 

Z tego co "fachowiec" w sklepie powiedział to wszystkie można stosować codziennie w dawce 1 ml/ 40l wody

Ale o CLASSIC nic nie powiedział ponieważ jest napisane że przy podmianie wody i w niewielkich dawkach codziennie - jakie tą są niewielkie dawki ?

Chce jutro rano podawać ale nie wiem który,ile i co ile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest po restarcie, 9 dzień dojrzewa - wody jeszcze nie podmieniałem. Normalnie podmieniam raz w tygodniu 20% odstaną 48 godzin kranówkę.

 

Edit:

 

Właśnie kupiłem mały zestaw nawozów, proszę tylko radę jak to stosować dodam tylko że mój akwarium jest po restarcie i dojrzewa 9 dzień:

PLANTA GAINER CLASSIC

PLANTA GAINER FERRO +

PLANTA GARNIER K +

PLANTA GAINER PRO MACRO GREEN

AQUA ART - CARBO

 

Z tego co "fachowiec" w sklepie powiedział to wszystkie można stosować codziennie w dawce 1 ml/ 40l wody

Ale o CLASSIC nic nie powiedział ponieważ jest napisane że przy podmianie wody i w niewielkich dawkach codziennie - jakie tą są niewielkie dawki ?

To powie mi ktoś bardzo proszę jakie mam używać?

 

nemo130: Edytuj posty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to i mnie ciekawi jak podawać te nawozy jak narazie zacząłem podawać tak ze 1ml PG carbo na dzien, 1ml Macro pro green na dzien i 3ml Classica raz na tydzien ( podmieniam 20 % wody co piatek, baniak 70L, oświetlenie 0,52W/L i świece 10 godzin na dobę ). Mam w akwarium 9 roślinek i głównie chodzi mi o podawanie PG Macro i Carbo w ilosciach dziennych bo o classic sie nie martwie ponieważ raz w tygodniu powinno starczyc. Proszę o odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz wiedzieć jakich nawozów użyć musisz podać jakie masz rośliny , jakie podłoże , jakie światło. Bez takich informacji nikt nie wywróży jak dawkować nawozy i czy w ogóle. Nadmiar nawozów też jest szkodliwy dla roślin , jak nie robiłeś testów to nawet nie wiesz czy musisz je lać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hmm a ja tutaj wyczytałem o szkodliwym działaniu glutaralu na organizmy wodne w tym skorupiaki czy rybki oraz bakterie nitryfikacyjne ( może prowadzić do oparzeń ). Uzywam PG Carbo w ilości 1ml na dzień ( czyli nawet mniej niż zaleca producent ). Oświetlenie mam 0.52W/L akwarium 70L oraz 12 roślinek plus rybki. Ja myślę ze ten glutaral jest szkodliwy dopiero po przedawkowaniu bo słyszałem opinie że ludzie używali nawet 6 krotnej dawki w celu zwalczenia glonów i rybkom ani skorupiakom nic nie było. U mnie roślinki ładnie chociaż niezbyt szybko rosną, po rybkach też nie widać aby były poparzone czy coś, ślimaki też sobie łażą ( nieraz jak odmulam to potrafię ich i 15 z podłoża wciągnąć a odmulam co tydzień, niewielka ilość krasnorostów oraz zielenic ( te głownie na szybie i jest ich więcej niż krasnorostów ) też występuje. Zakwitu wody nie zaobserwowałem. Moim zdaniem wszystko jest ok ale proszę kogoś mądrzejszego ode mnie aby mnie utwierdził bądź nie w tym co napisałem. Z góry dzieki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...