Skocz do zawartości

[60l] ogólne - chaos akt. s 12


Dulle
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 240
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dzięki :)

Teraz to oka nie spuszczę z tego zagajnika. :P

Boję się tego CO2 jak diabeł święconej wody.

Nie bój się co2, ja miałem ale coś nie tak i wywaliło mi krasnalami, ale już co2 z bimbrowni nie podaje tylko w płynie z aqa artu bo mam tylko 36w czyli 0,28 w/l po 2x18w t8 6500k świetlówki w pokrywie, ale jak dokupię oświetlenia 2x24w wtedy pomyśle nad co2 prędzej z bimbrowni kiedy będzie 0,65 w/l. 8-) ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

Teraz to oka nie spuszczę z tego zagajnika. :P

Boję się tego CO2 jak diabeł święconej wody.

Nie bój się co2, ja miałem ale coś nie tak i wywaliło mi krasnalami, ale już co2 z bimbrowni nie podaje tylko w płynie z aqa artu bo mam tylko 36w czyli 0,28 w/l po 2x18w t8 6500k świetlówki w pokrywie, ale jak dokupię oświetlenia 2x24w wtedy pomyśle nad co2 prędzej z bimbrowni kiedy będzie 0,65 w/l. 8-) ;)

Właśnie dlatego się boję, na razie wszystko ładnie rośnie, a już kiedyś przechodziłam przez glony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

Teraz to oka nie spuszczę z tego zagajnika. :P

Boję się tego CO2 jak diabeł święconej wody.

Nie bój się co2, ja miałem ale coś nie tak i wywaliło mi krasnalami, ale już co2 z bimbrowni nie podaje tylko w płynie z aqa artu bo mam tylko 36w czyli 0,28 w/l po 2x18w t8 6500k świetlówki w pokrywie, ale jak dokupię oświetlenia 2x24w wtedy pomyśle nad co2 prędzej z bimbrowni kiedy będzie 0,65 w/l. 8-) ;)

Właśnie dlatego się boję, na razie wszystko ładnie rośnie, a już kiedyś przechodziłam przez glony.

No własnie to dzieje się od 1 do 2 etapu, a już po 3 etapie czyli już po miesiącu glony znikają, wiadomo ze to my mamy sprawić żeby poznikali czyli testami sprawdzamy no2 i no3 jak spadnie do 0 to wtedy już wiadomo ze można ryby już tam dać i pomału nawozić akwarium z roślinami i rybami. Ja do swojego podaje tylko aqa art carbo, ale jak zakupie oświetlenia to już będę podawał tak planta gainer classic, k+ potas, no i carbo każdy z aqa artu, no i może co2 z bimbrowni ale to się okaże.:P

A jak tam u ciebie roślinki się trzymają. :?:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przycinasz Ludwigię?

Kiedyś po prostu odcinałam część jaka mnie interesowała i wsadzałam w podłoże tą sadzonkę. A to co zostało wyrywałam. Teraz w tym podłożu się już tak nie da - bo wyrwałabym też inne rośliny. Poza tym ludwiga wtedy wolno rosła bo musiała się od nowa ukorzenić.

Wczoraj ścięłam ją krótko i będę czekać aż się porozgałęzia. Rośnie z tyłu więc i tak widać tylko wierzchołki rośliny.

 

Teraz mam inny kłopot. Wczoraj padła mi listwa zasilająca i całą noc nie było w akwa prądu :P

Temperatura spadła do 20*.

Woda lekko zmętniała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to tylko 1 noc to nic im nie będzie, u mnie nie było prądu prawie 2 dni i nic się nie stało.:P

Ha ha :P

Niedługo nie będę musiała nawet pisać we własnym temacie :P

Na razie wszystko jest ok, ale jeszcze trudno cokolwiek powiedzieć po takim czasie.

Temperatura spadła o 6 stopni w ciągu nocy... Podnoszę ją teraz stopniowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeśli to tylko 1 noc to nic im nie będzie, u mnie nie było prądu prawie 2 dni i nic się nie stało.:P

Ha ha :P

Niedługo nie będę musiała nawet pisać we własnym temacie :P

Na razie wszystko jest ok, ale jeszcze trudno cokolwiek powiedzieć po takim czasie.

Temperatura spadła o 6 stopni w ciągu nocy... Podnoszę ją teraz stopniowo.

No widzisz, ja tez tak robiłem najpierw było 20c i tak na początek dałem 22 jak wrosło do 22 koło 25 to już dałem 24 na grzałkę i tak zostawiłem i jest spoko, ryby żyją ok.;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też zimą prądu nie było i 2 dni 16 stopni woda miała. Żadna ryba nie padła od tego, ani fali chorób nie było po tym zdarzeniu. Woda ochładza się na szczęście stopniowo. Bardziej szkodliwy był by nagły skok temperatury.

To mnie pocieszyłeś :)

Dzięki :)

Ja na razie żadnych objawów nie widzę - idę poprzycinać rośliny. W końcu mam chwilę na zabawę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...