Skocz do zawartości

[60l] ogólne - chaos akt. s 12


Dulle
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 240
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja też planuję kupić Ramirezy parkę do 60l tylko najpierw je obsadzę porządnie, ale niestety mi też oświetlenie padło planuję kupić 15 + 24W :). Możesz coś więcej o nich napisać?? ja już przeczytałam na necie tyle, że szok, ale wolałabym też zobaczyć opinię innych "hodowców".

Twoje akwarium BOSKIE przynajmniej było, jak teraz jest niestety nie wiem,a z tymi krewetkami to pięknie wybarwione (też podejrzewałam lakier :)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametrów wody niestety na dzień dzisiejszy nie znam, ale np. skalary składają mi ikrę regularnie co 2 tygodnie, żyworódki u mnie i u znajomych z okolic nie przeżywają długo. Skoro u mnie i u 6 moich innych osób z tego samego miasta to chyba woda w wodociągach jest nieodpowiednia. Rybki bardzo mi się podobają, ale nie kieruję się wyglądem, a możliwością utrzymania i warunków jakie mogę im stworzyć. Pierw zasadzę dużo roślin żeby miały fajne klimaty, a co za tym idzie - nowe oświetlenie. Nie wiem czy mogę tutaj w temacie zadawać pytania odnośnie tych rybek, ale jak założę nowy temat to odpowiedzi będą zobacz w necie; google się kłaniają, itp. Proszę o jakieś opinie, jak się zachowują czy się chowają, podatność na choroby, itp.

Ryby na fotkach wyżej to zmienniki plamiste nieprawdaż??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametrów wody niestety na dzień dzisiejszy nie znam, ale np. skalary składają mi ikrę regularnie co 2 tygodnie, żyworódki u mnie i u znajomych z okolic nie przeżywają długo. Skoro u mnie i u 6 moich innych osób z tego samego miasta to chyba woda w wodociągach jest nieodpowiednia. Rybki bardzo mi się podobają, ale nie kieruję się wyglądem, a możliwością utrzymania i warunków jakie mogę im stworzyć. Pierw zasadzę dużo roślin żeby miały fajne klimaty, a co za tym idzie - nowe oświetlenie. Nie wiem czy mogę tutaj w temacie zadawać pytania odnośnie tych rybek, ale jak założę nowy temat to odpowiedzi będą zobacz w necie; google się kłaniają, itp. Proszę o jakieś opinie, jak się zachowują czy się chowają, podatność na choroby, itp.

Ryby na fotkach wyżej to zmienniki plamiste nieprawdaż??

Tak, to zmienniki :P

Co do ramirezek to wolałabym jednak, żebyś założyła swój temat :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak. Jeśli chodzi o ramirezki to:

temp 22 -26

lubi gęstą roślinność z kryjówkami

wymaga miękkiej, kwaśnej wody o wysokiej jakości

dobrze jest do dolewanej/wymienianej wody dolać związki chloru, lecz ja osobiście tego stosował nie będe.

ikrą opiekują się oboje rodzice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak. Jeśli chodzi o ramirezki to:

temp 22 -26

lubi gęstą roślinność z kryjówkami

wymaga miękkiej, kwaśnej wody o wysokiej jakości

dobrze jest do dolewanej/wymienianej wody dolać związki chloru, lecz ja osobiście tego stosował nie będe.

ikrą opiekują się oboje rodzice

Chlor dla ryb?? Słyszałam o deszczówce lub wody z filtra RO, ale o dolewaniu chloru nie słyszłam ;p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...