Skocz do zawartości

Jakie podłoże ? - ogólne pytania na temat akwarystyki.


Nebeb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 109
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czyli Pani w zoologicznym chciała mnie naciągnąć na większe koszty ;), jeżeli nie zamontuje deszczowni to końcówkę będę miał taką:

 

Dołączona grafikaczy taką końcówkę kierować na grzałkę czy prosto na przednią szybę i czy dać na takiej samej wysokości jak końcówka po drugiej stronie akwarium która wodę "wsysa" ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, żwir płukany kilka razy ;) wieczorem wstawię zdjęcia tylko, że z workami ze żwirkiem w akwarium bo muszą pełnić rolę obciążenia korzeni które miały TONĄĆ !

 

Macie jakieś skuteczne i sprawdzone sposoby przyśpieszenia tego nasiąkania wodą korzeni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw je kilka razy oblałem wrzątkiem (są za duże do gotowania bo się nie zmieszczą do garnka) później 4 razy je oblałem roztworem wody z solą (ok.10 łyżek stołowych na 1l wody) a następnie ponownie je oblałem wrzątkiem tak ok. 4 razy i płukałem je na końcu w zimnej wodzie.

 

We wrzątku tylko troszkę farbowały wodę na kolor herbaciany a w zimnej wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś skuteczne i sprawdzone sposoby przyśpieszenia tego nasiąkania wodą korzeni ?

Dociążyć kamieniem, najlepiej umieścić go w takim miejscu aby był niewidoczny.

 

Co do ostatniej wypowiedzi, to sprzedawca napisał, że zostały spreparowane, więc śmiało można wkładać je do akwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiam zdjęcia, jeszcze z workami, zastaną na te oby tylko 3 dni, jeszcze te korzenie poprzestawiam tak jak miały być ale jak już obciążenie zniknie bo przez nie się te korzenie przesuwają :|, próbowałem z czarnym żwirkiem i z tym jasnym i sie okazało że z tym czarnym jest zdecydowanie za ciemno !

 

Powiedźcie mi jeszcze co sądzicie o tej deszczowni (zdjęcia poniżej) cały czas od ruchu tafli wody widać bąbelki, i właśnie deszczownia jest tak od prawej str. do ok. połowy akwa. a grzałkę mam na lewej bocznej szybie ... co o tym sądzicie ?

 

Od przodu:

 

Dołączona grafika

 

Od. prawej str.:

 

Dołączona grafika

 

Tu od przodu z widokiem na deszczownie:

 

Dołączona grafika

 

Sama deszczownia:

 

Dołączona grafika

 

I cała "maszynownia" :lol::lol:

 

Dołączona grafika

 

KOMENTUJCIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...