Skocz do zawartości

parvula+glony??


fforc9e
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jakieś tydzień temu posadziłem w swoim zbiorniczku eleocharis pavule. Po około 4-5 dniach zaobserwowałem dziwny brązowy osad na końcach przyciętej parvuli.

 

 

Wygląda on tak:

(kliknij aby powiększyć)

Dołączona grafika

 

Czy są to glony?? Jeżeli tak to jak się ich pozbyć?

 

Filtr: Aquael Fan mini plus

podloże: aquatic nature shrimp soil

oświtelenie: pomyślałem że to światło dlatego zmieniłem z 11W 0,68W/1L (10/24h) kompakt na moduł 9W 6400K 0,56W/1L (10/24h zmniejszyć?)

nawożenie: brak, przymierzam się do CO z butli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie duże akwarium? Jeżeli to 16L to mało 9w.

 

Ja mam przy 12L 22Waty i jak mi się skończyła bimbrownia to automatyczny atak glonów a jak chodzi to hydrofilia puszcza korzenie jak oszalała no i duży henio rośnie w dużym tempie.

 

twój elocharis potrzebuje teraz potężnego kopa żeby odbić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Pewnie jutro kupie Aquaela 11W albo 2x11W i odpalę bimbrownie tylko powiedz mi na ile bombelków/sekunde bo trochę zielony w tym jestem. Kiedy będę mógł spodziewać jakiś efektów?

 

Jakbyś podał mi przy okazji przepis na zacier do swojej bimbrowni do 12L byłbym wdzięczny. Strasznie dużo tego na forum jest a przydałoby się coś sprawdzonego żeby na środe wszystko już chodziło z oświetleniem i bimbrownią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zrobiłem tak jak zawsze. Tak mi pędziło że testowo wpuściłem gupiki i nic się nie dusiło więc rośliny musiały mocno wchłaniać co2.

 

W bimbrowni lepiej nie ustawiaj bąbelków bo możesz sobie zrobić małe booooom w pokoju i matka powie że bimber robisz w pokoju na całego :D

 

Efekty nawet w ten sam dzień. Zobaczysz że zaraz wszystko jakoś inaczej rośnie i dostaje kolorów.

 

No i parvula powinien zacząć od razu wypuszczać nowe kłącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 miesiące. Jak się tego ewentualnie pozbyć. Bo już wiem na 99% że mam zielenice na szybie i na heterantherze (takie nitki). Na razie nie nawożę, chcę ustabilizować zbiornik. Tylko carbo i bimbrownia w przyszylym tygodniu zamawiam butle. Pewnie będzie we środę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...