Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam duży problem, a mianowicie cały czas robi mi się w akwarium zielona woda. Wymieniałem wodę (ok. 15%) nawet dwa razy w tygodniu z marnym skutkiem. Kilkakrotnie wylewałem całą wodę a rybki na tydzień przenosiłem do cioci, ale efekt po ok. 2-3 tygodniach był ten sam (zielonawa woda). Rybki karmię troszkę. Proszę o pomoc w znalezieniu przyczyny. Mam akwarium 54l, a obsada to:

- 2 zbrojniki lamparcie,

- 2 kiryski pstre,

- 3 prętniki karłowate,

- 1 mieczyk,

- 4 bystrzyki,

- 6 noenów.

Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem nowicjuszem i sie nie za bardzo znam ale wiem ze podales za malo informacji, powinienes podac parametry wody, moze masz kolorowy zwirek, albo jakas ozdobe i od niego sie barwi woda, ale z tego co wiem kolor wody nie szkodzi rybkom (w przypadku korzeni, kokosow kiedy woda brazowieje), a no i po pierwsze to te zbrojniki rosna w akwariach do 40-50 cm i potrzebuja duzego zbiornika ponad metr, a Twoje 54L ma 50-60 cm, wiec jak one urosna to gdzie beda plywac skoro beda mialy tyle dlugosci co akwarium???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś mniej świecić w akwarium?

Zaczynając od 3-4 godzin dziennie.

Jak długo masz zbiornik?

Może jeszcze nie dojrzał?

Przyczyną może byś za duży poziom azotanów.

Popraw obsadę, bo zakwit wody może byś spowodowany przerybieniem.

Zbrojniki trzymamy od 100 l wzwyż, a te konkretnie potrzebują jeszcze większego zbiornika. Pozatym to okropne brudasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...