Jump to content

Restart w akwarium 25 L - porady


Recommended Posts

Posiadam akwa 25 L, od jakiegoś czasu zabierałem się za zrobienie porządku dziś zmarł mój bojownik ( płacze i jestem załamany - chłop prawie 30 lat ) został tam 1 neonek i glonojad który jest tylko czasowo bo pójdzie do większego zbiornika u kolegi.

 

Takie pytanie odnośnie obsady...co można trzymać w kawa 25 L z tym 1 neonkiem i początkowo glonojadem ?? myślałem o krewetkach, jak krewetki zniosą towarzystwo glonojada i neonka nie będzie konfliktów itp ?? inne sugestię mile widziane

 

Z góry dzięki

Link to comment
Share on other sites

Przecież jak kolega ma większe akwa to oddaj już teraz te rybki co masz.

Ja proponuje krewetki+gupiki albo drobniczki.

 

Glonojad to za pewne zbrojnik niebieski więc potrzeba większego akwa chyba 100l, a na neonki to najlepiej 50l i trzymamy je w ławicach czyli tak 8 sztuk i więcej.

Link to comment
Share on other sites

Oddam ale kolega robi akwa jakieś ladne wylansowane nie wiem po co....i czeka na jakieś tam części i za około miesiąc będzie gotowe a restart musze zrobić na dniach bo już akwa tego wymaga...więc jakiś czas bojownik będzie musiał żyć z krewetkami bądź gupikami i czy glonojad im krzywdy nie zrobi ??

 

Ile krewetek i gupików do takiego akwa ??

Link to comment
Share on other sites

od jakiegoś czasu zabierałem się za zrobienie porządku dziś zmarł mój bojownik

więc jakiś czas bojownik będzie musiał żyć z krewetkami bądź gupikami i czy glonojad im krzywdy nie zrobi ??

To on zdechł czy nie?

 

Ile krewetek i gupików do takiego akwa ??

Krewetek na początek z 10. Później będzie ich wiele więcej jeśli nic ich nie powybija. Gupików 1+2 albo 2+4 według mnie powinno być ok.

Weź poczekaj zanim kupisz krewetki bo glonek raczej je wciągnie jeśli jest wyrośnięty.

 

80cm długość akwa

Standard akwarium 98l ma wymiary 80x35x35
Link to comment
Share on other sites

Oczywiście bojownik umarł z tych nerwów źle napisałem

 

Glonojad nie jest wyrośnięty więc krzywdy chyba nie zrobi a jak krewetki mogą przebywać z tym 1 neonkiem ? wiem że to ryba stadna było ich więcej ale z wiekiem umarły a ten jakiś najmocniejszy więc nie będę go wyrzucal

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ok 24 h tak zrobię.

 

Od razu po zalaniu zasadzeniu roślin itp itp chce wlać uzdatniacz a następnie wpuścić rybki można tak ?? Chodzi głównie o to że będę je trzymał w garnku takim dużym gdzie będzie filtr wsadzony i chciałbym jak najszybciej je wpuścić żeby za długo w tym garnku nie były dlatego kupiłem ten uzdatniacz Tetra Aqua Safe dobry pomysł ?? Ile musi odstać taka woda po wlaniu uzdatniacza ??

Link to comment
Share on other sites

No to jak po zalaniu zbiornika odczekaniu aż mętna woda opadnie od razu wpuszczać ryby ? słyszałem że bez chemii baniak musi odstać ileś dni zanim się wpuści ryby a ja tyle czasu nie mam bo jak pisałem na czas restartu i porządków będą w garnku

Link to comment
Share on other sites

No tak w starej, na początku myślałem nalać innej i wyrównać temp do tej z akwa ale uznałem że lepiej będzie na tej z akwa chyba tak ??

 

 

Czyli jak rozumiem wpuszczać ryby bez uzdatniacza ??

Link to comment
Share on other sites

Używam uzdatniacza Aqua Safe przy podmianach, gdyż nie mam miejsca na odstawianie wody a chloru mam sporo. Do tego właśnie służy Aqua Safe wiąże chlor i metale ciężkie - jednak wlewanie chemii to tylko w konieczności ;p. Kiedy zrobisz restart to radzę odczekać 24h i chloru nie będzie (ja tak robiłam, ale teraz nie mam możliwości) dolanie Aqua Safe nic nie da, bo w akwarium nie będzie bakterii nitryfikacyjnych. Pamiętaj by filtra nie czyścić w kranówce tylko jak już musisz to w wodzie spuszczonej z baniaka. ;p.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje ładna koleżanko za porady ;) zawsze filtr czyszczę w wodzie z akwa ;)

 

za tydzień będę działał mam nadzieje że wyjdzie, siateczkę do łapania tych moich rekinów dziś zakupiłem 8-)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...