Skocz do zawartości

Jaką posadzić roślinę?


skn87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w dniu dzisiejszym. Mam pytanko mianowicie jaką roślinkę mogę posadzić z tyłu akwarium żeby szybko urosła i zajmowała sporo miejsca? Akwarium 60l

 

Proszę o kilka nazw roślin, ponieważ w sklepie do którego jeżdżę jest tylko kilka roślin. Nie pytam sprzedawcy bo tutaj są ludzie bardziej kompetentni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. 8 gupików

6 neonów

3 kirysy ( 3 muszę kupić )

2 sumy szkliste które zostały z mojego starego akwa (wiem że to teraz jest dla nich za małe i również wiem że trzyma się co najmniej 5-6 sztuk. więc bez zbędnych komentarzy proszę)

Ancistrus sp

 

Co do oświetlenia, to nie wiem bo nie widzę, żeby gdzieś pisało ale jedna jarzeniówka pod pokrywą, pewnie jakiś standard do 60l

 

Nawozy, hm... Dolewam tak jak pisze w instrukcji "SERA" florena -Nawóz z żelazem i minerałami dla roślin wodnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1 Acistrusa oddaj.

Jak oświetlenie standard to pewnie z 15W a powinni być ze 35-48W jeżeli chcesz mieć bardziej wymagające rośliny.

Jak dołożysz światła to możesz zrobić bimbrownie, kupić nawozy z serii np. Aqua Art i Kupić bardziej wymagające rośliny. ;)

 

nemo130: Twój post nie zawiera odpowiedzi na pytanie autora. Następnym razem uznam to jako spam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ancistrus sp akwarium co najmniej 80cm długości, miałem takie lecz po pęknięciu kupiłem 60cm (brak środków pieniężnych. Został mi a nie mam komu oddać, więc póki nie mam większego akwa a on jest młody to zostaje.

 

Zastanowię się nad zmianą jarzeniówki na mocniejszą.

bimbrowni nie będę robił.

 

W dalszym ciągu proszę o nazwy roślin, które mogę posadzić w tył, żeby się mocno rozrosły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nurzaniec i moczarka, rośliny które w sklepie są. Więc teraz po ile sztuk kupić żeby się rozrosły fajnie?

 

A pro po moczarki, to kiedyś w poprzednim akwarium mi fajnie rosła, ale gry miałem pleśniawkę i robiłem restart bo 80% ryb mi padło to następnym razem jak kupiłem nową to na drugi dzień nic z niej nie zostało... Nie wiem dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...