Skocz do zawartości

chora bocja


Rekomendowane odpowiedzi

akwarium 60l obsada para bojowników, bocja karłowata, 3 kirysy, 2 black moly. Przeprowadzona nieskuteczna kuracja zielenią, i dopatrzyłem się że moje rybki prócz choroby grysikowej posiadają jeszcze gnicie płetw... więc została zastosowana kuracja baktopur'em która dopiero przyniosła porządany efekt. Fotka moim zdaniem nic tu nie pomoże bo bocja nie posiada żadnych wyraźnych zmian na swoim ciele... Dodam że wpuszczona została do zbiornika nowozałożonego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Od dwóch dni moja bocja wspaniała jest apatyczna. Non stop jest schowana za filtrem. Od zawsze ochoczo pływała po zbiorniku i żywo reagowała na pokarm wychodząc z ukrycia. Teraz nic nie je, jest wyblakła a była wyjątkowo pięknie ubarwiona, słaba, ciężko dycha, ma bardzo napuchnięty brzuch z lekko czerwoną smugą. Co mogło się stać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po pierwsze Bocja Wspaniała to ryba stadna - powinno się je trzymać minimum 5 sztuk. Są to bardzo duże ryby. Osiągają rozmiary nawet do 18cm (sam taką miałem) wiec nadaje się do akwarium powyżej 100cm szerokości zbiornika. To są najczęstsze powody padania tych pięknych rybek. Za mało miejsca = duży stres = rybka pada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...