Jump to content

Filtr panelowy-co o tym sądzicie


firebladem
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów. Chciałem zapytać czy ktoś ma doświadczenia dotyczące filtra panelowego umieszczonego wew akwarium. Poniżej schemat tego jak bym chciał to zrobić ale z fizyki nigdy nie byłem dobry i proszę o porady, cenne opinie i uwagi.

Ja widzę to tak w akwarium wyznaczam sobie miejsce na filtr, dzielę go przegrodami. W jednej z przegród robię albo otwór albo za pomocą rurki pcv umożliwiam pobór wody do filtra (czy pompa o której piszę dalej będzie na tyle dobra że zassie wodę na wysokość 45 cm?-przypominam pompa jest na samym końcu i zasysa wodę z ostatniej komory). Następnie woda przepływa przez poszczególne komory filtra i na końcu w ostatniej komorze za pomocą rurek pcv podłączonych do pompy cyrkulacyjnej wyprowadzam przefiltrowaną wodę do akwa. Pompa jest umieszczona na zew filtra ale przy podłączeniu rurki umieszczonej wew filtra powinno zasysać wodę i stworzyć obieg wody wew filtra. Dobrze myślę? Czy moja teoria jest błędna? Akwarium będzie miało pojemność ok 280 L a filtr ok 24L jak myślicie czy pompa o wydajności 1400L/h wystarczy? Miałem na myśli coś takiego http://allegro.pl/filtr-gabkowy-pompa-1 ... 17303.html

Będę wdzięczny za wszelkie opinie i uwagi szczególnie rozwiązań technicznych. A i jeszcze jedno czy wysokość filtra powinna być taka sama jak wysokość akwarium? Czy tafle wody w akwarium i filtrze mają być równe czy może któraś ma być niżej a któraś wyżej?

post-12699-13685167773197_thumb.png

post-12699-13685167773496_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...