Skocz do zawartości

coś dziwnego gupik


Rekomendowane odpowiedzi

Jakieś 2-3 miesiące temu kupiłam sobie 3sztk samiczek młodych gupik.W tym samym zbiorniku mam jeszcze 2 stare samice i 3 samce.

To mnie wkurza że nie wiem u nich kiedy będą się kocić bo jak zjedzą trochę to są grube na drugi dzień przed karmieniem znowu są chude dam im pokarm są znowu grube u starszych samic nie ma takiego czegoś.I teraz nie wiem kiedy je włożyć te nowe samiczki do kotnika bo chce rozmnożyć te nowe a są już duże.

Może wypowie się szanowny Kirysek i inni ;)

:roll::roll::roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, jak zobaczysz przed karmieniem że jakaś z samic ma prostokątny brzuszek wtedy odłów ją do kotnika, najlepiej gdyby sama siedziała w kojcu dodatkowo to zabezpieczy przed pożarciem później narybku. a potem to już standardowa procedura:

 

1łyżeczka soli na 10L wody

przyciemnione światło, najlepiej w ogóle takie dzienne jak na pokoju jest wystarczy

nie łazić i nie zaglądać co 5 minut

utrzymać temperature 24*c

karmić artemią lub cyklopem, ewentualnie maluśkimi porcjami pokrojonej ochotki

 

na rybek po porodzie karmić artemią, zmielonym suchym jedzeniem itd... wszystko już gdzieś tu padło.

 

one są co chwile bardzo grube i to mnie martwi :|:roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll:

no bo jak zjedzą to są grube, logika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jak samiczki mają prostokątny brzuszek są przed okoceniem

dzięki Kirysek ;);)

 

A ostatnio jedna gupiczka miała prostokątny brzuszek i dałam ją do kotnika czekałam godzine i nic :cry: Nie wiem czemu tak jest .Kiedyś to jak miałam gupiki to nie grubneły po jedzeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dałam ją do kotnika czekałam godzine i nic :cry:

Nic dziwnego, w godzinę to nawet nie zdąży się wyciszyć i przyzwyczaić do nowego otoczenia. Ryba może wstrzymywać poród do 48h, więc po godzinie to było nierealne by urodziła. Poród trwa kilka godzin i tak jak mówię w dodatku jak przekładamy rybę to musi się przyzwyczaic i mieć poczucie bezpieczeństwa.

 

 

Kiedyś to jak miałam gupiki to nie grubneły po jedzeniu

zależy czym karmisz, ochotka tuczy bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karmie: Supervit,Ovo-vit,bio-vit,ichtio-vit,tetrawafer, i czasem vitabinem

 

Następnym razem gdy zobacze kanciasty brzuszek prostokątny to dam do kotnika a to nie jest nic złego jak kotnik jest robiony z butelki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak samiczka będzie miała powiększoną plamkę na brzuszku taką ciemną, to ją odłów do kotnika i poczekaj aż się wykoci ,ale nie ma takiej możliwości żeby to się stało w 1 h.

 

No i najlepiej jakby to był kojec , który ochroni młody narybek przed pożarciem przez mame :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...