Jump to content

Dziwne zachowania skalarów


Jaroszy
 Share

Recommended Posts

Witam.Mam do Was pytanie odnośnie moich skalarów. Mam akwarium 150l i 4 skalarki w nim oraz 2 samice bojownika i jednego samca rybki żyją ze soba w zgodzie itd. Mianowicie w ostatnim czasie zauważyłem coś dziwnego w zachowaniu jednego skalara.3 skalary są takie jak w logu forum a jeden złoto biały. Jeden z tych w paski upodobał sobie duży kamień pod jedną z roślinek i cały czas przy nim siedzi oraz odgania pozostałe dwa pasiaki jedynie do złotego jest nastawiony pokojowo o daje mu podpływać do kamienia oraz dziwnie wiruje wokół niego również złoty odgania pozostałe dwa skalary. Często również pilnujący kamienia skalar ociera się brzuchem o niego ale nie zostawia żadnej ikry i nie jest napuchnięty od ikry. Co z nim jest nie tak ? Czy dobrał się w pare ze złotym i szuka miejsca na złożenie ikry ? Prosze o odpowiedź ;)

Link to comment
Share on other sites

Wydaję mi się, że Twoje przypuszczenia są słuszne. Miałem swego czasu skalary i również walczył miedzy sobą o terytorium. Jest to normalne. A co to tego, że ocierają się o kamień ale samica nie składa ikry to już niestety nie jestem w stanie Ci powiedzieć czy coś jest nie tak czy to naturalne zachowanie. Podeślij zdjęcia to się upewnimy czy jest to samiec i samica. :)

Link to comment
Share on other sites

Tutaj są fotki ;) Jednego skalara niestety nie udało mi się zrobić gdyż jest strasznie szybki ale opisaną niby parkę i tego jednego jeszcze udało mi się ;)

http://iv.pl/images/52681758458817012910.jpg

Tutaj para :

http://iv.pl/images/83175587338040889454.jpg

http://iv.pl/images/69757559163429861027.jpg

http://iv.pl/images/27939145678743606319.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...