Skocz do zawartości

Glony na roslinkach po miesiącu od restartu -amtor.


akwarium63
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Miesiąc temu miał miejsce restart mojego 30l zbiornika, z powodu inwazji glonów. Pojawiały się na roslinkach, szybie były bardzo ciężkie do zmycia. Po zrobieniu restartu problem znikł, ale po miesiącu ( dziś) podczas czyszczenia akwarium zobaczyłem te glony powtornie na końcu roślinek. Chciałbym sie ich pozbyć bo sa to te same glony co przed restartem narazie w małym stopniu, ponieważ roslinki po nich poprostu marniały i gniły. Załączam fotografie tych glonów. Prosze o pomoc.

post-11787-13685167717909_thumb.jpg

post-11787-13685167718307_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak: w ogóle nie nawożę chciałbym nie wiem jak, kiedy jakie nawozy i co stosować, mam 3 roślinki jednak taka trawa wysoka a dwie takie listki nieduże, oświetlenie się świeci 10 -9h 11W świetlówka a to jest akwarium 30l. Rybki to 2 razbory klinowe, jednak brzanka ale ona jest tylko na chwilowym przetrzymaniu,2 platki, 2 glonojady.

 

Edit:

 

A akwarium umieszczone jest w kącie koło okna ale promienie na nie nie padają. Jedynym środnkiem jakim podawalem to był CMF bo miały ospę i zieleń. Dawałem jeszcze taki preparat na nadmierny rozwój glonów ostatnio ze 2 razy ale nie dawało to żadnych efektów.

 

nemo130: Pisownia, edytuj posty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie świeć przez jakiś czas i podmieniaj więcej wody, po 2 dniach włączaj światło na 6h i codziennie po pół godzinki zwiększaj.

Nie dawaj zbyt dużo pokarmu, nie dawaj nawozów, większe podmiany wody, możesz nawet częściej.

Większość ryb jest nieodpowiednich do tego zbiornika, polecam zmienić obsadę.

Nie lej tam chemii, a na pewno niczego na ,,glony'', bo to jedynie pomaga na dzień, a po 2 dniach masz 10x więcej glonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wycinaj zbyt dużo, jak już na prawdę mocno porosną to wtedy. Delikatnie ścieraj palcami, czy też zdrapuj nożykiem lub paznokciem, tylko łatwo uszkodzić liście. Dokup szybko rosnące roślin rogatka, moczarkę i będzie zdecydowanie lepiej. Tylko nie myśl, że po jednej łodyżce wystarczy... masz bardzo mało roślin i najlepiej z 2 rogatki i z 5-10 moczarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.O czekaj chwilkę zaraz zrobię zdjęcie akwarium pokażę Ci bo nie wiem czy się zmieszczą ;D

Edit:

 

Pierwsze zdjęcie to umiejscowienie akwarium a drugie to zdjęcie z przybliżenia. Wszystko dobrze? I mam właśnie to pytanie czy aż tyle roślinek się tam zmieści ? ;D

post-11787-13685167721594_thumb.jpg

post-11787-13685167722098_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za małe akwarium dla tych ryb... to widać i to strasznie :/ one nie mają gdzie pływać..

A dla tego anubiasa to nie można było więcej nitki dać? :D

 

Tam masz jakąś muszlę na środku? Nie wiem co to jest... ale lepiej to wyrzuć, na miejsce tego posadź właśnie kilka gałązek (razem, w jednym pęczku) moczarki. Rogatek może sobie pływać, nie trzeba go przywiązywać, zakopywać, ale jak ktoś chce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam nie ma żadnej muszli to jest glonojad ;D. A obwiązałem tą roślinkę bo mi cały czas odlatywała xd, jest tylko korzeń i kamyk, ale o obsadzie wiem że jest zła ;/.Brzanka jest tylko na chwilkę, to te roślinki kupię właśnie za chwilkę się wybieram.

 

Edit:

 

A jak z miejscem? Dobrze ?

 

nemo130: Edytuj posty, dbaj o pisownię! 6.2. Jeżeli czas od napisania ostatniego postu nie przekracza 24h, oraz nie został on poprzedzony postem innego użytkownika, należy używać opcji „edytuj”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wyrzucić tego kamienia ? ;D Wczoraj byłem w sklepie akwarystycznym nie mają ani moczarek ani rogatek. Stwierdziłem, że jest to bardzo badziewny sklep ( jak można nie mieć takich roślin) w dodatku powiedział, że w ogóle ich nie sprowadzają. Kupiłem natomiast taką inną roślinkę, a mianowicie Cryptocoryne wendtii i posadziłem ją przed kamieniem. Powiedziano mi, że szybko rośnie więc ją wybrałem. Innych ciekawych nie było...

 

Edit:

 

A jeżeli chodzi o rurkę to mam ją odpiąć po prostu ? Rybkom się nic nie stanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc podsumowując:

-mam ograniczyć świecenie na chwilę

-dokupić więcej roślin ( moczarek i rogatek)

-odpiąć wężyk od napowietrzania

-usunąć kamień ;(

-w najbliższym czasie wymieniać wodę conajmniej 2 razy w tygodniu

Powinno wystarczyć, aby się tych glonów pozbyć?

 

nemo130: Regulamin! +1

 

Posprzątałem tu trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc podsumowując:

-mam ograniczyć świecenie na chwilę

-dokupić więcej roślin ( moczarek i rogatek)

-odpiąć wężyk od napowietrzania

-usunąć kamień ;(

-w najbliższym czasie wymieniać wodę conajmniej 2 razy w tygodniu

Powinno wystarczyć, aby się tych glonów pozbyć?

 

nemo130: Regulamin! +1

 

Posprzątałem tu trochę.

Po pierwsze to musisz pozbyć się tych ryb bo kompletnie nie nadają się do tego litrażu.

Wężyk wywal wystarczy aby poruszała sie tafla wody.

Kamień polej octem jak sie pieni to wywal jak nie to ok.

Wodę podmieniaj raz w tygodniu ok10%-20% .

Roślin kup .

Świec ok 10godzin dziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...